Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf van 13 jaar voor dodelijke schietpartij Rotterdam

Celstraf van 13 jaar voor dodelijke schietpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De 23-jarige Aldijr M. uit Krimpen aan den IJssel is vrijdag door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot een celstraf van 13 jaar voor het neerschieten van de 25-jarige Rotterdammer Gino Oliveira. Dit gebeurde op 3 juli vorig jaar, het slachtoffer overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.

De verdachte zag op de bewuste avond Oliveira zitten op de achterbank van een auto die over de Schiedamseweg reed. Op camerabeelden is te zien hoe de verdachte keert en achter de auto aanrijdt. Op de Westkousdijk ontstond een confrontatie, waarbij de verdachte een vuurwapen trok en het slachtoffer door het hoofd schoot. Daarna sloeg hij op de vlucht.

Politie en justitie maakten een paar weken na het schietincident de naam van de verdachte bekend. Ook werd zijn foto verspreid via de opsporingsprogramma's Opsporing Verzocht en Bureau Rijnmond. Uiteindelijk is hij door de Italiaanse politie gearresteerd.

Eis van 16 jaar

Het Openbaar Ministerie had twee weken geleden tijdens de behandeling van de zaak zestien jaar celstraf geëist, in een poging het vuurwapengeweld in Rotterdam aan te pakken. Er zijn vorig jaar meer dan 75 schietincidenten geweest in Rotterdam.

De rechtbank gaat uit van doodslag en niet van moord, "omdat niet uitgesloten kan worden dat de verdachte in een opwelling handelde na een kortstondige woordenwisseling met het slachtoffer". M. is ook veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van ruim 73.000 euro aan de nabestaanden.

Meer uit Binnenland

NL-Alert verstuurd om brand Leeuwarden met veel rookontwikkeling

LEEUWARDEN (ANP) - Op het Kalverdijkje in Leeuwarden is een grote brand uitgebroken in bowlingcentrum De Grote Keizer. Daarvoor is ook een NL-Alert verstuurd, omdat er veel rook vrijkomt, meldt de Veiligheidsregio Fryslân Veilig.

44 minuten geleden
Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

15 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

16 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

16 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

16 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

17 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

18 uur geleden