Celstraf van 13 jaar voor dodelijke schietpartij Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De 23-jarige Aldijr M. uit Krimpen aan den IJssel is vrijdag door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot een celstraf van 13 jaar voor het neerschieten van de 25-jarige Rotterdammer Gino Oliveira. Dit gebeurde op 3 juli vorig jaar, het slachtoffer overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.
De verdachte zag op de bewuste avond Oliveira zitten op de achterbank van een auto die over de Schiedamseweg reed. Op camerabeelden is te zien hoe de verdachte keert en achter de auto aanrijdt. Op de Westkousdijk ontstond een confrontatie, waarbij de verdachte een vuurwapen trok en het slachtoffer door het hoofd schoot. Daarna sloeg hij op de vlucht.
Politie en justitie maakten een paar weken na het schietincident de naam van de verdachte bekend. Ook werd zijn foto verspreid via de opsporingsprogramma's Opsporing Verzocht en Bureau Rijnmond. Uiteindelijk is hij door de Italiaanse politie gearresteerd.
Eis van 16 jaar
Het Openbaar Ministerie had twee weken geleden tijdens de behandeling van de zaak zestien jaar celstraf geƫist, in een poging het vuurwapengeweld in Rotterdam aan te pakken. Er zijn vorig jaar meer dan 75 schietincidenten geweest in Rotterdam.
De rechtbank gaat uit van doodslag en niet van moord, "omdat niet uitgesloten kan worden dat de verdachte in een opwelling handelde na een kortstondige woordenwisseling met het slachtoffer". M. is ook veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van ruim 73.000 euro aan de nabestaanden.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
6 uur geleden