Celstraf geëist voor afnemen informatie van 'politiemol’ Mark M.
DEN BOSCH (ANP) - Twee mannen uit Geldrop en Veldhoven moeten acht en twaalf maanden de cel in, omdat ze geheime politieinformatie zouden hebben afgenomen van de vermeende politiemol Mark M. uit Weert. Dat eiste het Openbaar Ministerie vrijdag in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Bosch.
Volgens de aanklager kan het niet anders dan dat de mannen tussen 2012 en 2015 hebben betaald voor de gegevens die M. uit de systemen bij de politie haalde. M. werkte in die tijd bij de politie. De mannen zelf ontkennen dat ze informatie van M. kochten. De rechtbank legde hen twee jaar geleden nog celstraffen op van twaalf en vier maanden. De advocaat-generaal zei vrijdag dat de twee "de rechtsstaat ondermijnden en het politiewerk belemmerden".
M. kreeg twee jaar terug vijf jaar cel voor het verkopen van politie-informatie aan criminelen, computervredebreuk en witwassen. De planning is dat de advocaat-generaal maandag een strafeis tegen hem formuleert in zijn hoger beroep.
Maatregelen coronavirus
Het is de eerste grote strafzaak in Nederland die inhoudelijk is behandeld sinds de maatregelen vanwege het coronavirus op 17 maart bij de rechtbanken en gerechtshoven ingingen. De verdachten zaten zelf niet in de rechtszaal in het Bossche Paleis van Justitie. Eén van hen was via een videoverbinding in de zaal, de ander wilde er niet bij zijn. Rechters, advocaten en de advocaat-generaal waren wel aanwezig. Het hof kampte met geluidsproblemen. De verdachte was moeilijk te verstaan. De voorzitter herhaalde alles wat hij zei voor de aanwezigen in de zaal. Woorden van de advocaat-generaal zongen regelmatig rond door de geluidsinstallatie.
Het gerechtshof sluit het onderzoek in de zaak maandag. Dan wordt ook duidelijk wanneer het hof uitspraak doet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een stewardess van KLM wordt getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ministerie van Volksgezondheid na berichtgeving van RTL Nieuws. De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
17 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een zieke aan boord van het cruiseschip Hondius is onderweg naar Nederland. Het toestel strandde woensdag op de Canarische Eilanden met technische problemen, aldus Spaanse media.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
11 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
11 uur geleden