Celstraf geëist tegen gevluchte vastgoedman Lips
ZWOLLE (ANP) - De naar Dubai gevluchte vastgoedmagnaat Roger Lips moet wegens faillissementsfraude ter grootte van zeker 11 miljoen euro volgens het Openbaar Ministerie voor vier jaar de cel in. Dat eiste het OM donderdag in de strafzaak in Zwolle.
De 59-jarige Brabantse ondernemer Lips werd in april 2013 persoonlijk failliet verklaard. Daarna vielen ruim 150 aan hem gelieerde vastgoedbedrijven om waarna een schuldenlast van 320 miljoen euro achterbleef. Het is volgens het OM een van de grootste faillissementen van het land. Lips vertrok begin 2014 naar Dubai nadat hij korte tijd was gegijzeld op last van de curatoren. Uit vrees voor een nieuwe gijzeling heeft hij sindsdien geen stap meer gezet op Nederlandse bodem.
"Hij veranderde van een goed ondernemer in een slecht verliezer. Samen met zijn echtgenote trok hij in het zicht van zijn ondergang snel zijn schaapjes op het droge", zei de officier van justitie.
Exclusieve auto's
Dertien exclusieve auto's van onder meer de merken Porsche, Mercedes en Ferrari met een totale waarde van 2 miljoen euro verdwenen via een ingewikkelde constructie uit de boedel. De auto's werden in 2011 eigendom van de stichting De Vijf Musketiers die de belangen van de kinderen van Lips beheert. Diezelfde dag werden de wagens voor 26.000 euro doorverkocht aan een Zwitsers bedrijf, waarvan Lips eigenaar was. Uiteindelijk liet hij de auto's in 2014 verschepen naar Dubai.
De stichting kreeg de auto's als betaling voor een schuld die het concern had. Die schuld is nep, stelt het OM. Een accountant omschreef deze vordering als "een gouden drol van 2 miljoen". Ook verdwenen miljoenen van de Canadese tak van het Lips-concern in de zakken van de ondernemer en zijn vrouw. Dat gebeurde nog voordat de bedrijven failliet werden verklaard.
Mistgordijn
Al in 2010 wist vastgoedman Lips dat zijn bedrijf op instorten stond, denkt het OM, waarna het schuiven met het geld begon. De officier van justitie sprak van een mistgordijn "omdat het spoor zo moeizaam te volgen was voor de curatoren." Tegen zijn 57-jarige vrouw, die volgens het OM van de fraude wist en meehielp, is achttien maanden cel geëist. Maandag reageren de advocaten op de eis. Voor de strafzaak trekt de rechtbank in Zwolle zeven dagen uit.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
7 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
8 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
20 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 dag geleden