Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf geëist tegen gevluchte vastgoedman Lips

Celstraf geëist tegen gevluchte vastgoedman Lips

ZWOLLE (ANP) - De naar Dubai gevluchte vastgoedmagnaat Roger Lips moet wegens faillissementsfraude ter grootte van zeker 11 miljoen euro volgens het Openbaar Ministerie voor vier jaar de cel in. Dat eiste het OM donderdag in de strafzaak in Zwolle.

De 59-jarige Brabantse ondernemer Lips werd in april 2013 persoonlijk failliet verklaard. Daarna vielen ruim 150 aan hem gelieerde vastgoedbedrijven om waarna een schuldenlast van 320 miljoen euro achterbleef. Het is volgens het OM een van de grootste faillissementen van het land. Lips vertrok begin 2014 naar Dubai nadat hij korte tijd was gegijzeld op last van de curatoren. Uit vrees voor een nieuwe gijzeling heeft hij sindsdien geen stap meer gezet op Nederlandse bodem.

"Hij veranderde van een goed ondernemer in een slecht verliezer. Samen met zijn echtgenote trok hij in het zicht van zijn ondergang snel zijn schaapjes op het droge", zei de officier van justitie.

Exclusieve auto's

Dertien exclusieve auto's van onder meer de merken Porsche, Mercedes en Ferrari met een totale waarde van 2 miljoen euro verdwenen via een ingewikkelde constructie uit de boedel. De auto's werden in 2011 eigendom van de stichting De Vijf Musketiers die de belangen van de kinderen van Lips beheert. Diezelfde dag werden de wagens voor 26.000 euro doorverkocht aan een Zwitsers bedrijf, waarvan Lips eigenaar was. Uiteindelijk liet hij de auto's in 2014 verschepen naar Dubai.

De stichting kreeg de auto's als betaling voor een schuld die het concern had. Die schuld is nep, stelt het OM. Een accountant omschreef deze vordering als "een gouden drol van 2 miljoen". Ook verdwenen miljoenen van de Canadese tak van het Lips-concern in de zakken van de ondernemer en zijn vrouw. Dat gebeurde nog voordat de bedrijven failliet werden verklaard.

Mistgordijn

Al in 2010 wist vastgoedman Lips dat zijn bedrijf op instorten stond, denkt het OM, waarna het schuiven met het geld begon. De officier van justitie sprak van een mistgordijn "omdat het spoor zo moeizaam te volgen was voor de curatoren." Tegen zijn 57-jarige vrouw, die volgens het OM van de fraude wist en meehielp, is achttien maanden cel geëist. Maandag reageren de advocaten op de eis. Voor de strafzaak trekt de rechtbank in Zwolle zeven dagen uit.

Meer uit Binnenland

Nederlandse kranten openen met overlijden van Paulien Cornelisse

DEN HAAG (ANP) - De grote Nederlandse dagbladen hebben donderdag een foto van Paulien Cornelisse op de voorpagina geplaatst. De 50-jarige schrijfster en cabaretière overleed woensdag aan de gevolgen van kanker.

59 minuten geleden
Museumbezoek in 2025 gestegen, bijna terug op niveau voor corona

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse musea hebben vorig jaar samen 31,6 miljoen bezoeken getrokken. Dat is een stijging van 2,6 procent vergeleken met een jaar eerder (30,8 miljoen), meldt de Museumvereniging. Het museumbezoek is daarmee bijna terug op het niveau van voor de coronaperiode. In het topjaar 2019 telden de musea 32,6 miljoen bezoeken.

1 uur geleden
Ruiten gemeentehuis Rhenen vernield na vergadering asielopvang

RHENEN (ANP) - Bij het gemeentehuis in het Utrechtse Rhenen zijn rond 23.15 uur twee ruiten vernield door vuurwerk. Dat meldt de politie Midden-Nederland in een bericht. Bij het gemeentehuis had zich een grote groep mensen verzameld omdat de gemeenteraad daar vergaderde over de opvang van asielzoekers.

4 uur geleden
Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

DEN HAAG (ANP) - Makelaars worden verplicht zich in te schrijven in een beroepsregister. Doen ze dat niet of worden ze eruit gegooid, dan mogen ze hun werk niet uitoefenen. Aan dat voorstel werkt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting), kondigt ze aan in een brief aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Signal-baas Meredith Whittaker krijgt eredoctoraat van VU

AMSTERDAM (ANP) - De baas van berichtenapp Signal, Meredith Whittaker, krijgt een eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU). De universiteit noemt haar een voorvechter voor privacy en digitale rechten en bestempelt haar werk op dat gebied als baanbrekend. "Whittaker is een voorvechter van individuele rechten en een waar boegbeeld in het kritische debat rond de macht van big tech."

7 uur geleden
Zeer grote brand in loods op Johan Huizingalaan in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Johan Huizingalaan in het westen van Amsterdam is een zeer grote brand uitgebroken. Volgens de veiligheidsregio staat er een loods in brand. De brandweer is opgeschaald naar zeer grote brand omdat niet duidelijk is wat er precies in de loods aanwezig is.

7 uur geleden
België staat op tijdig alternatief voor te late Damen-fregatten

BRUSSEL (ANP) - België móet op tijd vervanging hebben voor zijn twee op hun laatste benen lopende fregatten, zegt de Belgische defensiechef. Om de gezamenlijke bouw van zes nieuwe fregatten met Nederland door te zetten, moet daarvoor een oplossing gevonden worden. "Het is voor België primordiaal om die operationele capaciteit te handhaven", stelt generaal Frederik Vansina in een interview met het ANP. "Dat is de drijvende factor."

11 uur geleden