Celstraf geëist tegen broer om afpersen voetballer Pogba
PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tegen zes mannen die hebben geprobeerd de Franse topvoetballer Paul Pogba 13 miljoen euro afhandig te maken. Het gaat om zijn broer Mathias en vijf oude jeugdvrienden.
De hoogste eis is acht jaar cel voor het brein achter de afpersing. De eis tegen Pogba's broer Mathias sprong het meest in het oog. Justitie wil hem een jaar de gevangenis in en een boete van 10.000 euro opleggen.
Twee gewapende mannen hielden Pogba, oud-speler van Manchester United en Juventus, in maart 2022 urenlang vast in een appartement onder bedreiging van een vuurwapen. Ze eisten 13 miljoen euro van de Franse middenvelder. Zijn broer Mathias, die nog even bij Sparta Rotterdam heeft gespeeld, was niet bij de ontvoering aanwezig, maar werd later aangehouden nadat hij verdachte videobeelden op sociale media had geplaatst.
"Hoe kunnen een broer en vrienden samenkomen om buitengewone bedragen te eisen van een van de dierbaarste mensen in hun leven?", vroeg een van de twee aanklagers zich af tijdens de zitting in een Parijse rechtbank.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
6 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
15 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
16 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
16 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
17 uur geleden