Celstraf geëist tegen broer om afpersen voetballer Pogba
PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tegen zes mannen die hebben geprobeerd de Franse topvoetballer Paul Pogba 13 miljoen euro afhandig te maken. Het gaat om zijn broer Mathias en vijf oude jeugdvrienden.
De hoogste eis is acht jaar cel voor het brein achter de afpersing. De eis tegen Pogba's broer Mathias sprong het meest in het oog. Justitie wil hem een jaar de gevangenis in en een boete van 10.000 euro opleggen.
Twee gewapende mannen hielden Pogba, oud-speler van Manchester United en Juventus, in maart 2022 urenlang vast in een appartement onder bedreiging van een vuurwapen. Ze eisten 13 miljoen euro van de Franse middenvelder. Zijn broer Mathias, die nog even bij Sparta Rotterdam heeft gespeeld, was niet bij de ontvoering aanwezig, maar werd later aangehouden nadat hij verdachte videobeelden op sociale media had geplaatst.
"Hoe kunnen een broer en vrienden samenkomen om buitengewone bedragen te eisen van een van de dierbaarste mensen in hun leven?", vroeg een van de twee aanklagers zich af tijdens de zitting in een Parijse rechtbank.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Spelersvakbond VVCS steunt de massaclaim van de Nederlandse stichting Justice for Players tegen wereldvoetbalbond FIFA, de KNVB en nationale bonden van Duitsland, Frankrijk, België en Denemarken. Dat bevestigt VVCS-voorzitter Evgeniy Levchenko na berichtgeving van de NOS. De stichting Justice for Players kondigde in augustus een schadeclaim aan voor 100.000 professionele voetballers vanwege regels rond transfers.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Verdediger Quilindschy Hartman is afgevallen bij het Nederlands elftal in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. De 23-jarige linksback van Burnley is ziek. Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op, waardoor de selectie uit 24 spelers bestaat.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.
16 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.
21 uur geleden