Celstraf geëist tegen broer om afpersen voetballer Pogba
PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tegen zes mannen die hebben geprobeerd de Franse topvoetballer Paul Pogba 13 miljoen euro afhandig te maken. Het gaat om zijn broer Mathias en vijf oude jeugdvrienden.
De hoogste eis is acht jaar cel voor het brein achter de afpersing. De eis tegen Pogba's broer Mathias sprong het meest in het oog. Justitie wil hem een jaar de gevangenis in en een boete van 10.000 euro opleggen.
Twee gewapende mannen hielden Pogba, oud-speler van Manchester United en Juventus, in maart 2022 urenlang vast in een appartement onder bedreiging van een vuurwapen. Ze eisten 13 miljoen euro van de Franse middenvelder. Zijn broer Mathias, die nog even bij Sparta Rotterdam heeft gespeeld, was niet bij de ontvoering aanwezig, maar werd later aangehouden nadat hij verdachte videobeelden op sociale media had geplaatst.
"Hoe kunnen een broer en vrienden samenkomen om buitengewone bedragen te eisen van een van de dierbaarste mensen in hun leven?", vroeg een van de twee aanklagers zich af tijdens de zitting in een Parijse rechtbank.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
21 uur geleden