Celstraf geëist tegen broer om afpersen voetballer Pogba
PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tegen zes mannen die hebben geprobeerd de Franse topvoetballer Paul Pogba 13 miljoen euro afhandig te maken. Het gaat om zijn broer Mathias en vijf oude jeugdvrienden.
De hoogste eis is acht jaar cel voor het brein achter de afpersing. De eis tegen Pogba's broer Mathias sprong het meest in het oog. Justitie wil hem een jaar de gevangenis in en een boete van 10.000 euro opleggen.
Twee gewapende mannen hielden Pogba, oud-speler van Manchester United en Juventus, in maart 2022 urenlang vast in een appartement onder bedreiging van een vuurwapen. Ze eisten 13 miljoen euro van de Franse middenvelder. Zijn broer Mathias, die nog even bij Sparta Rotterdam heeft gespeeld, was niet bij de ontvoering aanwezig, maar werd later aangehouden nadat hij verdachte videobeelden op sociale media had geplaatst.
"Hoe kunnen een broer en vrienden samenkomen om buitengewone bedragen te eisen van een van de dierbaarste mensen in hun leven?", vroeg een van de twee aanklagers zich af tijdens de zitting in een Parijse rechtbank.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
3 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
6 uur geleden