Celstraf geëist tegen baas van sekshuis Yab Yum
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag voor de rechtbank in Amsterdam een jaar cel geëist tegen Hennie V. (73), baas van het gewezen hoofdstedelijke 'luxebordeel' Yab Yum. Volgens justitie heeft V. zich schuldig gemaakt aan witwassen.
Het OM wil dat de bv Yab Yum, waarvan V. bestuurder is, een boete van een kwart miljoen betaalt. De panden aan het Singel en de Spuistraat in de Amsterdamse binnenstad moeten, evenals de merkenrechten, door de rechter verbeurd worden verklaard.
De gemeente Amsterdam trok in 2007 de exploitatievergunning van het beroemde sekshuis in omdat de Amsterdamse afdeling van motorclub Hells Angels er feitelijk de scepter zwaaide. Sindsdien is Yab Yum niet meer in bedrijf.
Zetbaas
Hennie V. nam de exploitatierechten en de panden van de club in 1999 over van toenmalig eigenaar Theo Heuft. Volgens het OM heeft V. veel minder voor de panden betaald dan de geldende marktprijs.
Heuft werd bedreigd en afgeperst door de beruchte criminelen Sam Klepper en John Mieremet en gedwongen tot verkoop van de club, aldus het OM. Volgens het OM is V. ingezet als "zetbaas", omdat Yab Yum niet rechtstreeks aan Klepper en Mieremet kon worden overgedragen, gezien hun banden met de Hells Angels. Klepper en Mieremet zijn beiden geliquideerd, in respectievelijk 2000 en 2005.
V. wist van de hoed en de rand en heeft de afpersing en de gedwongen overname van de club gefaciliteerd, zegt justitie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS benadrukt een "zorgvuldige ethische afweging" te hebben gemaakt om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Woensdag heeft de NPO bekendgemaakt alsnog een Nederlandse inzending te verzorgen. Een onafhankelijk team van experts moet bij de NPO de Nederlandse deelname in 2027 vormgeven.
1 uur geledenBERGEN (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper, bekend van onder meer het boek Het zakmes, is dinsdagavond op 74-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft uitgeverij Hoogland & Van Klaveren woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO heeft besloten weer naar het Eurovisie Songfestival te gaan om weer de verbinding met Europa te zoeken. Dat zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over het besluit om in tegenstelling tot AVROTROS wel naar Bulgarije af te reizen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland keert na een jaar afwezigheid terug op het Eurovisie Songfestival. Een onafhankelijk team van experts verzorgt vanuit de NPO de Nederlandse deelname in 2027, heeft de NPO woensdag bekendgemaakt. De NOS is verantwoordelijk voor de verslaggeving, voorbeschouwingen en het commentaar.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van de dodelijke aanrijding in het Zeeuwse Vogelwaarde komt donderdag op vrije voeten. De advocaten van J. vroegen de rechtbank woensdag tijdens de eerste inleidende zitting om het voorarrest van hun cliënt te schorsen. Dat heeft de rechtbank onder een aantal strenge voorwaarden toegewezen.
4 uur geleden