Celstraf geëist tegen baas van sekshuis Yab Yum
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag voor de rechtbank in Amsterdam een jaar cel geëist tegen Hennie V. (73), baas van het gewezen hoofdstedelijke 'luxebordeel' Yab Yum. Volgens justitie heeft V. zich schuldig gemaakt aan witwassen.
Het OM wil dat de bv Yab Yum, waarvan V. bestuurder is, een boete van een kwart miljoen betaalt. De panden aan het Singel en de Spuistraat in de Amsterdamse binnenstad moeten, evenals de merkenrechten, door de rechter verbeurd worden verklaard.
De gemeente Amsterdam trok in 2007 de exploitatievergunning van het beroemde sekshuis in omdat de Amsterdamse afdeling van motorclub Hells Angels er feitelijk de scepter zwaaide. Sindsdien is Yab Yum niet meer in bedrijf.
Zetbaas
Hennie V. nam de exploitatierechten en de panden van de club in 1999 over van toenmalig eigenaar Theo Heuft. Volgens het OM heeft V. veel minder voor de panden betaald dan de geldende marktprijs.
Heuft werd bedreigd en afgeperst door de beruchte criminelen Sam Klepper en John Mieremet en gedwongen tot verkoop van de club, aldus het OM. Volgens het OM is V. ingezet als "zetbaas", omdat Yab Yum niet rechtstreeks aan Klepper en Mieremet kon worden overgedragen, gezien hun banden met de Hells Angels. Klepper en Mieremet zijn beiden geliquideerd, in respectievelijk 2000 en 2005.
V. wist van de hoed en de rand en heeft de afpersing en de gedwongen overname van de club gefaciliteerd, zegt justitie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
10 uur geleden