Celstraf ex-premier Pakistan voor illegaal huwelijk teruggedraaid
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Een Pakistaans hof heeft de veroordeling van oud-premier Imran Khan voor een illegaal huwelijk teruggedraaid. Daarmee zijn alle veroordelingen die Khan opgelegd kreeg in aanloop naar de Pakistaanse verkiezingen in februari nu teruggedraaid of opgeschort.
Er liepen voorafgaand aan de verkiezingen meerdere zaken tegen Khan, volgens hem om zijn terugkeer naar de macht te voorkomen. In een van de zaken kregen de voormalig cricketer en zijn vrouw Bushra Bibi allebei zeven jaar cel opgelegd omdat ze te snel na Bibi's scheiding van haar vorige man zouden zijn getrouwd. Dit zou in strijd zijn met de islamitische wet. Maar in hoger beroep zijn de straffen voor zowel Khan als Bibi teruggedraaid.
In april werd Khans veroordeling tot tien jaar cel wegens het lekken van staatsgeheimen al vernietigd. In een andere zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken kregen zowel Khan als zijn vrouw een gevangenisstraf van veertien jaar opgelegd. In juni werden deze straffen door de rechter opgeschort, maar de veroordeling geldt nog steeds.
Khan blijft wel nog vastzitten vanwege beschuldigingen van het aanzetten tot rellen, meldde een woordvoerder van zijn politieke partij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
5 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
7 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
12 uur geleden