Celstraf ex-premier Pakistan voor illegaal huwelijk teruggedraaid
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Een Pakistaans hof heeft de veroordeling van oud-premier Imran Khan voor een illegaal huwelijk teruggedraaid. Daarmee zijn alle veroordelingen die Khan opgelegd kreeg in aanloop naar de Pakistaanse verkiezingen in februari nu teruggedraaid of opgeschort.
Er liepen voorafgaand aan de verkiezingen meerdere zaken tegen Khan, volgens hem om zijn terugkeer naar de macht te voorkomen. In een van de zaken kregen de voormalig cricketer en zijn vrouw Bushra Bibi allebei zeven jaar cel opgelegd omdat ze te snel na Bibi's scheiding van haar vorige man zouden zijn getrouwd. Dit zou in strijd zijn met de islamitische wet. Maar in hoger beroep zijn de straffen voor zowel Khan als Bibi teruggedraaid.
In april werd Khans veroordeling tot tien jaar cel wegens het lekken van staatsgeheimen al vernietigd. In een andere zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken kregen zowel Khan als zijn vrouw een gevangenisstraf van veertien jaar opgelegd. In juni werden deze straffen door de rechter opgeschort, maar de veroordeling geldt nog steeds.
Khan blijft wel nog vastzitten vanwege beschuldigingen van het aanzetten tot rellen, meldde een woordvoerder van zijn politieke partij.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië en Frankrijk.
17 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
37 minuten geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
51 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
3 uur geleden