Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf en jeugd-tbs voor doodsteken 13-jarige in Schiedam

Celstraf en jeugd-tbs voor doodsteken 13-jarige in Schiedam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft een 14-jarige jongen veroordeeld tot een jaar jeugddetentie en een PIJ-maatregel (jeugd-tbs) voor het doodsteken van de 13-jarige Joni in Schiedam in februari. Dat gebeurde tijdens een ruzie.

Joni werd met een mes in zijn rug en arm gestoken en overleed een paar uur later. De rechtbank acht doodslag bewezen. De verdachte heeft het slachtoffer naar zijn woning laten komen en meegenomen naar een bos. "De verdachte heeft met zijn handelen Joni het leven ontnomen, terwijl die nog een hele toekomst voor zich had", aldus de rechtbank in het dinsdag uitgesproken vonnis. "Het verdriet en het gemis zijn onvoorstelbaar en de impact van de dood van het slachtoffer op zijn naasten is enorm."

Een jaar is de maximale detentie die in Nederland kan worden opgelegd aan jongeren van 12 tot en met 15 jaar. De rechtbank acht de jonge verdachte ook schuldig aan twee pogingen tot diefstal met geweld. In een van die gevallen stak hij een vrouw.

Meer uit Binnenland

OVV onderzoekt dodelijk ongeluk bij tankbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.

30 minuten geleden
Politie: toename vuurwerkincidenten binnen voetbalstadions

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.

2 uur geleden
Weer drones boven Eemshavengebied in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.

3 uur geleden
Zeven jaar cel voor moeder voor doodslag op haar baby

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.

4 uur geleden
Gerard Joling stopt als lid van de Toppers

AALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.

4 uur geleden
OM wil Amsterdamse 'informatiemakelaar' zes jaar de cel in

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Zwolle zes jaar cel geëist tegen Kamal El M. Justitie denkt dat de 30-jarige Amsterdammer fungeerde als informatiemakelaar die gegevens liet opvragen uit gemeentelijke systemen en die verkocht aan criminelen.

4 uur geleden
Inspectie kreeg sinds 2016 meldingen over gezinshuis in Spanje

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) kreeg sinds 2016 meldingen over de jeugdzorginstelling 'Huize Soria' in Spanje. Dat bevestigt een woordvoerder van de inspectie na berichtgeving van Nieuwsuur. Het gezinshuis kwam in opspraak vanwege de extreme behandelmethodes die er zouden zijn toegepast voordat de instelling begin deze maand haar deuren sloot.

5 uur geleden