Cel voor afgezette leider Myanmar voor schenden geheimhoudingswet
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De afgezette Myanmarese premier Aung San Suu Kyi is veroordeeld tot drie jaar cel voor het schenden van een geheimhoudingswet. Dat meldt een anonieme bron met kennis van de zaak aan het Franse persbureau AFP. Ook Sean Turnell, een Australische econoom en voormalig adviseur van de voormalige regeringsleider, en drie anderen kregen drie jaar cel voor het schenden van de wet.
Eerder kreeg de 77-jarige Aung San Suu Kyi al meer dan zeventien cel voor onder meer corruptie en opruiing.
Over de manier waarop de veroordeelden de geheimhoudingswet zouden hebben geschonden is weinig bekend. Staatsmedia melden dat Turnell toegang had tot "geheime financiële staatsinformatie" en zou hebben geprobeerd het land te ontvluchten. Turnell wordt ook verdacht van het schenden van de immigratiewetgeving. Dat onderzoek loopt nog.
Militaire staatsgreep
Aung San Suu Kyi leidde Myanmar totdat militairen in februari 2021 de macht grepen. Sindsdien zit ze vast en moet ze regelmatig in de rechtbank verschijnen, op verdenking van diverse misdrijven.
Het leger pleegde de staatsgreep nadat het Aung San Suu Kyi's regeringspartij had beschuldigd van verkiezingsfraude. De partij had in 2020 een nog grotere verkiezingswinst geboekt dan in 2015, waardoor het leger zijn politieke invloed verder zag afnemen. Het waren de eerste twee democratische verkiezingen in decennia. Het leger heerste van 1962 tot 2011.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
48 minuten geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsbodems maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden