Cel Russische activisten voor 'complot tegen president Poetin'
MOSKOU (ANP/AFP) - Een rechtbank in Moskou heeft donderdag drie jonge activisten veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een plan om president Vladimir Poetin omver te werpen. De zaak heeft geleid tot protesten in Rusland en beschuldigingen dat de politie buiten z'n boekje is gegaan.
In 2018 arresteerden de autoriteiten tien mensen op beschuldiging van lidmaatschap van een anarchistische cel genaamd de 'Nieuwe Grootheid' die een opstand tegen de regering beraamde.
De aanhangers van de groep zeggen dat de zaak is opgezet door agenten van de Russische veiligheidsdienst FSB die in de groep zijn geïnfiltreerd.
Jongste veroordeelde 22 jaar oud
De prominente Russische mensenrechtengroep Memorial noemde de jonge mannen en vrouwen politieke gevangenen.
Een rechtbank in Moskou veroordeelde de 27-jarige Ruslan Kostilenkov tot zeven jaar in een strafkolonie, de 34-jarige Pjotr Karamzin tot 6,5 jaar en de 22-jarige Vjatseslav Krjukov tot zes jaar.
Alle drie zaten sinds maart 2018 in voorlopige hechtenis.
Vier anderen kregen voorwaardelijke celstraffen van 4 tot 6,5 jaar op dezelfde aanklacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
9 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
11 uur geleden