Cel Russische activisten voor 'complot tegen president Poetin'
MOSKOU (ANP/AFP) - Een rechtbank in Moskou heeft donderdag drie jonge activisten veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een plan om president Vladimir Poetin omver te werpen. De zaak heeft geleid tot protesten in Rusland en beschuldigingen dat de politie buiten z'n boekje is gegaan.
In 2018 arresteerden de autoriteiten tien mensen op beschuldiging van lidmaatschap van een anarchistische cel genaamd de 'Nieuwe Grootheid' die een opstand tegen de regering beraamde.
De aanhangers van de groep zeggen dat de zaak is opgezet door agenten van de Russische veiligheidsdienst FSB die in de groep zijn geïnfiltreerd.
Jongste veroordeelde 22 jaar oud
De prominente Russische mensenrechtengroep Memorial noemde de jonge mannen en vrouwen politieke gevangenen.
Een rechtbank in Moskou veroordeelde de 27-jarige Ruslan Kostilenkov tot zeven jaar in een strafkolonie, de 34-jarige Pjotr Karamzin tot 6,5 jaar en de 22-jarige Vjatseslav Krjukov tot zes jaar.
Alle drie zaten sinds maart 2018 in voorlopige hechtenis.
Vier anderen kregen voorwaardelijke celstraffen van 4 tot 6,5 jaar op dezelfde aanklacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
11 uur geleden