Cel- en werkstraf geëist in mishandelingszaak Bas Muijs
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Utrecht vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 41-jarige Harry W. uit Arnhem. Het OM achtte onder meer bewezen dat hij in maart 2023 acteur Bas Muijs heeft geprobeerd te doden. Tegen de andere verdachte in de zaak, de 33-jarige Madelon L., eiste het OM een werkstraf van tweehonderd uur voor schuld bij de wederrechtelijke vrijheidsberoving van Muijs.
De officier van justitie had de 41-jarige man naast de poging tot doodslag ook poging tot afpersing en wederrechtelijke vrijheidsberoving ten laste gelegd. Ook dat achtte het OM bewezen. Bij het vaststellen van de eis hield de officier van justitie rekening met enige verminderde toerekeningsvatbaarheid. W. moet daarnaast meewerken aan het veiligstellen van het onder dwang opgenomen filmpje waarin Muijs toezegt geld te betalen. De politie heeft dat filmpje nog niet kunnen vinden en dat noemde de OvJ "onverantwoord".
Tegen L., de 33-jarige vriendin van W., die donderdag ook terechtstond, eiste de officier van justitie behalve een werkstraf ook een contactverbod met Muijs. Het OM verweet het L. dat zij niet ingreep terwijl Muijs gedurende 35 minuten in het huis van W. aanwezig was en daar werd geslagen, in een wurggreep gehouden en met een spijkerpistool beschoten werd.
Mishandeling
Bas Muijs was bij de zitting niet aanwezig. Tijdens het verhoor door de rechter werd ook duidelijk dat L. op de avond voor de vermeende poging tot doodslag aan haar vriend had verteld dat zij veertien jaar geleden op vakantie in Salou zou zijn verkracht door de GTST-acteur. W. lokte de acteur onder valse voorwendselen naar zijn huis, waar een confrontatie en mishandeling volgden. W. bracht Muijs na ruim een half uur naar het ziekenhuis, waar personeel de politie alarmeerde en W. werd ingerekend.
De officier van justitie deelde met betrekking tot de vermeende verkrachting door Muijs in Salou dat uit gesprekken tussen de vrouwelijke verdachte L. en de zedenpolitie naar voren kwam dat er geen sprake is geweest van een strafbaar feit. Ook is er door L. geen vervolgaangifte gedaan.
Filmpje
De advocate van W. stelde dat haar cliënt niet de intentie had om Muijs ernstig te verwonden. Het was hem te doen om het filmpje waarin hij het vermeende seksueel misbruik van zijn vriendin toe zou geven. Dat W. met een spijkerpistool in het rond heeft geschoten, was een poging tot de-escalatie van de situatie. De advocate noemde de manier waarop wel wat "onorthodox". De advocaat van L. zei in zijn pleidooi dat L. niet wist dat W. Muijs naar zijn huis wilde lokken. Ze was "totaal overvallen" door zijn aanwezigheid in het huis.
De rechtbank doet op 17 oktober uitspraak.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Ook de laatste avond en nacht blijven er extra veiligheidsmaatregelen gelden voor Matrixx at the Park in het Nijmeegse Hunnerpark. Dat meldt de gemeente Nijmegen vrijdag. De politie mag daardoor preventief blijven fouilleren. Op donderdagavond werden er negen slag- en steekwapens ingenomen bij fouilleeracties.
12 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf in het Friese Heerenveen is onlangs getroffen door een cyberaanval. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. Volgens haar is de impact van de aanval "nihil".
15 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep in de rechtszaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken, meldt advocaat Sébas Diekstra vrijdag. Daarover zijn de nabestaanden van het meisje "voorzichtig opgelucht", zegt hij. Vorige week werd de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak.
36 minuten geledenVUGHT (ANP) - Willem Holleeder zit niet meer gevangen in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. Hij is vrijdagochtend overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis in Krimpen aan den IJssel. Zijn advocaat Chaimae Ihataren heeft dat bevestigd na een bericht van RTL Boulevard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de ANWB-alarmcentrale zijn door de bosbranden in Frankrijk en Spanje "tientallen meldingen" binnengekomen van Nederlandse vakantiegangers. Het gaat onder meer om geëvacueerde mensen die vragen hebben over de extra kosten die zij maken of over hun achtergelaten spullen. Volgens een woordvoerder zijn er nog geen meldingen van schade of letsel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De staat schendt niet zijn verplichtingen tegenover de omwonenden van Tata Steel. Dat heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag besloten. Stichting Gezondheid op 1 had een kort geding aangespannen, omdat de staat tijdens het maken van klimaatafspraken met het bedrijf te weinig onderzoek zou doen naar de gezondheidseffecten voor omwonenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag acht jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29) in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. M. zou hem met zijn zakmes hebben gestoken in zijn hals, hoofd en lichaam. Het slachtoffer had 33 steekwonden en 102 snijwonden. Zijn hals was grotendeels doorgesneden.
2 uur geleden