Cel- en werkstraf geëist in mishandelingszaak Bas Muijs
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Utrecht vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 41-jarige Harry W. uit Arnhem. Het OM achtte onder meer bewezen dat hij in maart 2023 acteur Bas Muijs heeft geprobeerd te doden. Tegen de andere verdachte in de zaak, de 33-jarige Madelon L., eiste het OM een werkstraf van tweehonderd uur voor schuld bij de wederrechtelijke vrijheidsberoving van Muijs.
De officier van justitie had de 41-jarige man naast de poging tot doodslag ook poging tot afpersing en wederrechtelijke vrijheidsberoving ten laste gelegd. Ook dat achtte het OM bewezen. Bij het vaststellen van de eis hield de officier van justitie rekening met enige verminderde toerekeningsvatbaarheid. W. moet daarnaast meewerken aan het veiligstellen van het onder dwang opgenomen filmpje waarin Muijs toezegt geld te betalen. De politie heeft dat filmpje nog niet kunnen vinden en dat noemde de OvJ "onverantwoord".
Tegen L., de 33-jarige vriendin van W., die donderdag ook terechtstond, eiste de officier van justitie behalve een werkstraf ook een contactverbod met Muijs. Het OM verweet het L. dat zij niet ingreep terwijl Muijs gedurende 35 minuten in het huis van W. aanwezig was en daar werd geslagen, in een wurggreep gehouden en met een spijkerpistool beschoten werd.
Mishandeling
Bas Muijs was bij de zitting niet aanwezig. Tijdens het verhoor door de rechter werd ook duidelijk dat L. op de avond voor de vermeende poging tot doodslag aan haar vriend had verteld dat zij veertien jaar geleden op vakantie in Salou zou zijn verkracht door de GTST-acteur. W. lokte de acteur onder valse voorwendselen naar zijn huis, waar een confrontatie en mishandeling volgden. W. bracht Muijs na ruim een half uur naar het ziekenhuis, waar personeel de politie alarmeerde en W. werd ingerekend.
De officier van justitie deelde met betrekking tot de vermeende verkrachting door Muijs in Salou dat uit gesprekken tussen de vrouwelijke verdachte L. en de zedenpolitie naar voren kwam dat er geen sprake is geweest van een strafbaar feit. Ook is er door L. geen vervolgaangifte gedaan.
Filmpje
De advocate van W. stelde dat haar cliënt niet de intentie had om Muijs ernstig te verwonden. Het was hem te doen om het filmpje waarin hij het vermeende seksueel misbruik van zijn vriendin toe zou geven. Dat W. met een spijkerpistool in het rond heeft geschoten, was een poging tot de-escalatie van de situatie. De advocate noemde de manier waarop wel wat "onorthodox". De advocaat van L. zei in zijn pleidooi dat L. niet wist dat W. Muijs naar zijn huis wilde lokken. Ze was "totaal overvallen" door zijn aanwezigheid in het huis.
De rechtbank doet op 17 oktober uitspraak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
20 uur geleden