Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cel en tbs voor dreigen met aanslag op Gay Pride

Cel en tbs voor dreigen met aanslag op Gay Pride

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 32-jarige Tashin E. donderdag veroordeeld voor het dreigen met een terroristische aanslag op de Gay Pride via Twitter en Whatsapp. Op soortgelijke wijze bedreigde hij Joden en politiemensen. De rechtbank legde hem vijf maanden cel en tbs met voorwaarden op.

Amsterdammer E. zocht vorig jaar op Twitter naar een kalasjnikov, waarbij hij zei dat hij het wapen nodig had voor de Gay Pride. Ook plaatste hij een filmpje van een videospel, waarin iemand - volgens E. een Jood - wordt doodgeschoten. Aan de reclassering stuurde hij appjes met dreigementen aan het adres van politiemensen.

De rechtbank sprak E. vrij van het voorbereiden van een terroristische aanslag en van het volgen van een terroristische training.

Frustraties

De verdachte heeft ontkend geradicaliseerd te zijn of een aanhanger van IS. De dreigementen op sociale media waren naar zijn zeggen provocerend bedoeld, om uiting te geven aan zijn frustraties.

E. lijdt aan een autistische stoornis en is volgens deskundigen verminderd toerekingsvatbaar. De rechtbank heeft hun adviezen voor behandeling van de verdachte overgenomen.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

6 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

7 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

8 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

9 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

12 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

14 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

21 uur geleden