Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cel- en taakstraffen geëist tegen relschoppers rond Pegida-demo

Cel- en taakstraffen geëist tegen relschoppers rond Pegida-demo

DEN BOSCH (ANP) - De officier van justitie heeft woensdag taakstraffen tot 240 uur geëist tegen relschoppers rond een demonstratie in Eindhoven van de anti-islamorganisatie Pegida. Verdachten die politiepaarden zouden hebben bekogeld, hoorden voorwaardelijke gevangenisstraffen tot twee maanden tegen zich eisen.

De onlusten deden zich voor op 26 mei vorig jaar tijdens een demonstratie van Pegida bij de Al-Fourqaan Moskee aan de Otterstraat. Een groep van enkele honderden tegendemonstranten gooide met stenen, hekken en andere voorwerpen. De Mobiele Eenheid voerde charges uit. De politie moest de kleine groep Pegida-demonstranten in veiligheid brengen.

De hoogste strafeis was voor een man die ervan wordt verdacht dat hij een steen tegen een politiepaard zou hebben gegooid. Zijn foto werd na de rellen online gezet. Tegen hem eiste het OM woensdagmiddag 240 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Tegen twee andere verdachten eiste de officier 240 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Een van hen maakte deel uit van een groep die de ME belaagde, stelt het OM.

Grote impact

In de rechtbank vertelde de officier van justitie dat de impact van het geweld groot is geweest op de agenten: "Die waren daar voor ieders veiligheid. Er zijn agenten die zoveel geweld nog nooit hadden meegemaakt".

Tien agenten hebben aangifte gedaan, onder wie acht ruiters van politiepaarden die veelal werden geraakt door stenen of andere voorwerpen. Sommigen zijn hierdoor gewond geraakt. De paarden werden ook geraakt. Bij een lid van de ME explodeerde zwaar vuurwerk. Hij hield langere tijd last van een piep in zijn oor, aldus het OM.

Donderdag staan nog meer verdachten voor de rechter. De politierechter doet donderdag aan het einde van de middag uitspraak.

De zaken van drie minderjarige verdachten worden maandag 26 oktober achter gesloten deuren behandeld. Daarnaast zijn er nog twee verdachten die later voor de rechter komen.

Meer uit Binnenland

Twee tieners overleden, drie gewond bij ongeluk in Rutten

RUTTEN (ANP) - Bij een ongeluk in Rutten (Flevoland) zijn twee tieners overleden en drie zwaargewond geraakt. Zij zijn achttien of negentien jaar en komen allen uit Urk. Het gaat om een eenzijdig ongeval, meldt de politie. De auto raakte in de nacht van zaterdag op zondag rond half twee van de weg en kwam in het water terecht.

2 uur geleden
Meeste nieuwe vaders zijn dertigers

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 77.000 mannen zijn vorig jaar voor het eerst vader geworden. De meesten zijn dertigers, bijna twee derde van de mannen die voor het eerst vader werd was tussen de 30 en 40 jaar oud. In totaal zijn er 4,2 miljoen vaders in Nederland in 2024, meldt het CBS op basis van voorlopige cijfers.

3 uur geleden
A6 deels dicht om brand bij recyclingbedrijf

MUIDERBERG (ANP) - De brand aan de Naarderstraatweg in Muiderberg is uit, aldus de brandweer Gooi en Vechtstreek om 23.20 uur op X. De brandweer is voorlopig nog wel even bezig met nablussen. De A6 is inmiddels in beide richtingen ook weer opengesteld.

8 uur geleden
Plaatselijk stevig onweer in Limburg

DE BILT (ANP) - In het zuidelijk deel van Limburg kan het zaterdagavond plaatselijk tot een stevige onweersbui komen. Daarbij valt veel regen in korte tijd, waardoor tunnels en kelders kunnen onderlopen. In de heuvels is er een klein risico op modderstromen. Door plotselinge windstoten kan er enige overlast ontstaan voor buitenactiviteiten, waarschuwt het KNMI. Ook is er kans op hagelstenen van 2 tot 3 centimeter doorsnee, wat tot schade kan leiden.

13 uur geleden
Tot nu toe bijna 35.000 aanmeldingen voor nieuw protest Rode Lijn

DEN HAAG (ANP) - Voor het nieuwe protest van zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël hebben zich tot dusver bijna 35.000 mensen aangemeld. Dat meldt een woordvoerster van Oxfam Novib, een van de organiserende partijen. De betogers lopen in rode kleren van het Malieveld naar het Vredespaleis en terug om zo een 'rode lijn' te trekken.

13 uur geleden
Recordaantal deelnemers voor Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Aan de Nacht van de Vluchteling van Stichting Vluchteling doet dit jaar een recordaantal van 8000 mensen mee, meldt de organisatie. In Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, Amsterdam, Tilburg en Groningen vertrekken vanaf 17.00 uur de eerste lopers. Zij leggen een wandeltocht af van 10 of 20 kilometer.

18 uur geleden
Nederlandse ambassade in Teheran voorlopig dicht voor publiek

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in de Iraanse hoofdstad Teheran blijft "tot nader order" gesloten voor het publiek, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat heeft te maken met de veiligheidssituatie in het gebied.

18 uur geleden