Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cel- en taakstraffen geëist tegen relschoppers bij NAC-stadion

Cel- en taakstraffen geëist tegen relschoppers bij NAC-stadion

BREDA (ANP) - Tegen de verdachten van de rellen bij het NAC-stadion zijn werkstraffen tot tweehonderd uur geëist en celstraffen tot honderd dagen. In de rechtbank in Breda staan maandag de eerste acht van de in totaal 27 verdachten terecht.

Na de nederlaag van NAC tegen NEC (1-2) braken er op zondagmiddag 23 mei 2021 rellen uit bij het stadion in Breda. Politiemedewerkers stonden doodsangsten uit toen ze werden bekogeld met vuurwerk, stenen, dranghekken en bierflesjes. Ze hadden dit geweld niet eerder meegemaakt en repten van een oorlogsgebied.

Verscheidene agenten raakten gewond en politievoertuigen liepen schade op. In totaal claimen de politie, NAC en de gemeente Breda ruim 60.000 euro aan schade die ze willen verhalen op de relschoppers.

Politie was doelwit

De officier van justitie zei dat de rellen veertig tot zestig minuten duurden. "De maatschappij weigert te accepteren dat rellen bij voetbalsupporters horen. Hoe moeten ouders aan kinderen uitleggen wat hier gebeurd is", vroeg ze zich af. "De relschoppers waren enkel uit op een gevecht, waarbij de politie het doelwit was. Ze hebben bewust de politie opgezocht en alles in het werk gesteld om agenten te verwonden. Dat is helaas gelukt. Naast het fysieke letsel hebben de ongeregeldheden enorme emotionele impact gehad."

De officier maakte bij de strafeisen onderscheid tussen het vernielen van goederen en geweld tegen personen. Voor dit laatste zijn hogere straffen geëist. Drie verdachten hoorden celstraffen tegen zich eisen vanaf negentig dagen, waarvan dertig dagen voorwaardelijk.

Schoppen

Een 25-jarige man uit Made hoorde honderd dagen cel tegen zich eisen voor het schoppen en slaan tegen voertuigen van de politie. Hij hoorde de hoogste straf tegen zich eisen, omdat hij eerder tot een taakstraf is veroordeeld voor relschoppen rondom de derby NAC-Willem II in 2018.

Tegen een 37-jarige man uit Breda eiste het Openbaar Ministerie de hoogte taakstraf van tweehonderd uur plus een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Hij kan volgens de officier "als behoorlijke relschopper worden aangemerkt". De man had al een stadionverbod gekregen van de KNVB. "Ik ging altijd naar NAC toe. Het is rot dat het nu niet meer kan. Dit had niet mogen gebeuren", zei de man.

De overige verdachten, onder wie twee minderjarigen, staan de komende dagen terecht. De rechtbank doet op 23 mei in alle zaken gelijktijdig uitspraak.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

14 minuten geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

3 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

3 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

3 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

6 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

6 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

7 uur geleden