
Cel- en taakstraffen geëist tegen relschoppers bij NAC-stadion
BREDA (ANP) - Tegen de verdachten van de rellen bij het NAC-stadion zijn werkstraffen tot tweehonderd uur geëist en celstraffen tot honderd dagen. In de rechtbank in Breda staan maandag de eerste acht van de in totaal 27 verdachten terecht.
Na de nederlaag van NAC tegen NEC (1-2) braken er op zondagmiddag 23 mei 2021 rellen uit bij het stadion in Breda. Politiemedewerkers stonden doodsangsten uit toen ze werden bekogeld met vuurwerk, stenen, dranghekken en bierflesjes. Ze hadden dit geweld niet eerder meegemaakt en repten van een oorlogsgebied.
Verscheidene agenten raakten gewond en politievoertuigen liepen schade op. In totaal claimen de politie, NAC en de gemeente Breda ruim 60.000 euro aan schade die ze willen verhalen op de relschoppers.
Politie was doelwit
De officier van justitie zei dat de rellen veertig tot zestig minuten duurden. "De maatschappij weigert te accepteren dat rellen bij voetbalsupporters horen. Hoe moeten ouders aan kinderen uitleggen wat hier gebeurd is", vroeg ze zich af. "De relschoppers waren enkel uit op een gevecht, waarbij de politie het doelwit was. Ze hebben bewust de politie opgezocht en alles in het werk gesteld om agenten te verwonden. Dat is helaas gelukt. Naast het fysieke letsel hebben de ongeregeldheden enorme emotionele impact gehad."
De officier maakte bij de strafeisen onderscheid tussen het vernielen van goederen en geweld tegen personen. Voor dit laatste zijn hogere straffen geëist. Drie verdachten hoorden celstraffen tegen zich eisen vanaf negentig dagen, waarvan dertig dagen voorwaardelijk.
Schoppen
Een 25-jarige man uit Made hoorde honderd dagen cel tegen zich eisen voor het schoppen en slaan tegen voertuigen van de politie. Hij hoorde de hoogste straf tegen zich eisen, omdat hij eerder tot een taakstraf is veroordeeld voor relschoppen rondom de derby NAC-Willem II in 2018.
Tegen een 37-jarige man uit Breda eiste het Openbaar Ministerie de hoogte taakstraf van tweehonderd uur plus een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Hij kan volgens de officier "als behoorlijke relschopper worden aangemerkt". De man had al een stadionverbod gekregen van de KNVB. "Ik ging altijd naar NAC toe. Het is rot dat het nu niet meer kan. Dit had niet mogen gebeuren", zei de man.
De overige verdachten, onder wie twee minderjarigen, staan de komende dagen terecht. De rechtbank doet op 23 mei in alle zaken gelijktijdig uitspraak.
Meer uit Binnenland
BIDDINGHUIZEN (ANP) - De opbouw van de winteropvanglocatie op het evenemententerrein in Biddinghuizen is over een week klaar. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zegt daar vanaf het einde van die week mensen op te vangen. Zij zullen vanuit het volle aanmeldcentrum in Ter Apel en vanuit andere locaties in het land komen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De verdachten van de kunstroof in het Drents Museum in Assen zwijgen nog steeds over hun mogelijke betrokkenheid. Dit bleek donderdag bij de start van de regiezitting in de rechtbank in Assen, waar Douglas Chesley W. (36), Bernhard Z. (35) en Jan B. (21) uit Heerhugowaard aanwezig zijn. De officier van justitie herhaalde dat er tegen de drie verdachten van de diefstal van vier Roemeense kunstschatten "een overvloed aan bewijs ligt".
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft donderdag de 57-jarige Hans H. uit Schoonebeek veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn vrouw. H. stak op 29 oktober 2024 de 53-jarige Tonnie op straat in Hardenberg dood, nadat hij haar had opgewacht. Ze had net de kinderopvang verlaten waar zij werkte.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Big Brother keert deze winter niet terug bij RTL, zo laat de zender weten. Het einde van het realityprogramma is het gevolg van het besluit van de Belgische zender Play om te stoppen met het programma. Big Brother is een coproductie van Play en RTL, en RTL kan vanwege de hoge kosten niet alleen verder.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een voorwaardelijke celstraf van een jaar geëist tegen een 26-jarige vrouw uit Zoetermeer die in 2022 haar vriend in brand zou hebben gestoken. De man liep daardoor brandwonden op over zijn hele lichaam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.
17 uur geleden