Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cel- en taakstraffen geëist tegen relschoppers bij NAC-stadion

Cel- en taakstraffen geëist tegen relschoppers bij NAC-stadion

BREDA (ANP) - Tegen de verdachten van de rellen bij het NAC-stadion zijn werkstraffen tot tweehonderd uur geëist en celstraffen tot honderd dagen. In de rechtbank in Breda staan maandag de eerste acht van de in totaal 27 verdachten terecht. Ze hoorden naast taak- en celstraffen ook een gebiedsverbod van drie jaar tegen zich eisen.

Na de nederlaag van NAC tegen NEC (1-2) braken er op zondagmiddag 23 mei 2021 rellen uit bij het stadion in Breda. Politiemedewerkers stonden doodsangsten uit toen ze werden bekogeld met vuurwerk, stenen, dranghekken en bierflesjes. Ze hadden dit geweld niet eerder meegemaakt en repten van een oorlogsgebied.

Verscheidene agenten raakten gewond en politievoertuigen liepen schade op. In totaal claimen de politie, NAC en de gemeente Breda ruim 60.000 euro aan schade die ze willen verhalen op de relschoppers.

Impact

De officier van justitie zei dat de rellen veertig tot zestig minuten duurden. "De maatschappij weigert te accepteren dat rellen bij voetbalsupporters horen. Hoe moeten ouders aan kinderen uitleggen wat hier gebeurd is", vroeg ze zich af. "De relschoppers waren enkel uit op een gevecht, waarbij de politie het doelwit was. Ze hebben bewust de politie opgezocht en alles in het werk gesteld om agenten te verwonden. Dat is helaas gelukt. Naast het fysieke letsel hebben de ongeregeldheden enorme emotionele impact gehad."

De officier maakte bij de strafeisen onderscheid tussen het vernielen van goederen en geweld tegen personen. Voor dit laatste zijn hogere straffen geëist.

De overige verdachten, onder wie twee minderjarigen, staan de komende dagen terecht. De rechtbank doet op 23 mei in alle zaken gelijktijdig uitspraak.

Meer uit Voetbal

Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

2 uur geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

20 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

21 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

21 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

22 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

23 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

1 dag geleden