
Cel- en taakstraf voor verkoper van illegaal vuurwerk uit Ede
ZWOLLE (ANP) - Een 59-jarige verkoper van illegaal vuurwerk uit Ede is maandag in Zwolle tot 378 dagen cel waarvan 360 dagen voorwaardelijk veroordeeld. De man verkocht in elkaar geknutseld vuurwerk aan een minderjarige die bij het afsteken daarvan gewond raakte. Naast de celstraf krijgt hij een taakstraf van 240 uur.
Ludwig K. verkocht in oktober 2021 illegaal vuurwerk aan een 14-jarige jongen in Epe. Toen deze koper een nieuwe bestelling plaatste, stopte K. als 'cadeautje' een zogeheten bodenblitz in de tas met een zelf aan het vuurwerk gemaakt lont. Dit is professioneel vuurwerk dat doorgaans met een elektronische ontsteking wordt afgestoken. Het was bovendien veel zwaarder dan de jongen had besteld. Toen de jongen het aanstak, ging het vuurwerk binnen een seconde af. Hij raakte hierbij gewond en werd met een ambulance afgevoerd. K. wist dat de bodenblitz een forse explosie veroorzaakte, maar had de jongen hierover niet ingelicht.
Het jonge slachtoffer mist sindsdien een deel van een van zijn vingers en houdt mogelijk een piep in zijn oren. K. had via een filmpje op YouTube geleerd hoe je een lont aan de bodenblitz moest bevestigen. Zelf had hij dit vuurwerk nog nooit afgestoken. De politie ontdekte in zijn tussenwoning in Ede 493 kilo illegaal vuurwerk.
De rechtbank in Zwolle legde een veel lagere straf op dan de twee jaar cel waarvan een halfjaar voorwaardelijk die het Openbaar Ministerie eiste. "De verdachte maakte een terneergeslagen en oprecht berouwvolle indruk op de rechtbank", aldus de rechter. Ook had K. nog geen strafblad. Naast de celstraf kreeg hij ook 240 uur taakstraf opgelegd. Hij moet het slachtoffer ruim 14.500 euro schade vergoeden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Halina Reijn is een van de ruim vijfhonderd nieuwe leden van de Academy, de organisatie die elk jaar de Oscars uitreikt. Ook verschillende andere Nederlanders zoals Victoria Warmerdam, Trent, Nina Gantz en Margje de Koning zijn uitverkoren, blijkt uit de lijst die donderdag is gepubliceerd.
8 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - De christelijke zorggroep Sirjon heeft aangifte gedaan van mishandeling en schending van de privacy van kwetsbare mensen. De aangifte komt na het ontslag van zes medewerkers die cliënten op een woongroep in het Zuid-Hollandse Bodegraven hadden vernederd en daarvan beelden hadden gedeeld op Snapchat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft samen met België mijnenjagers geschonken aan Oekraïne. Het was al bekend dat Oekraïne de schepen zou krijgen, maar vanwege veiligheidsredenen communiceert het ministerie er nu pas over.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De directeur van het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam, Birgit Donker, is op non-actief gesteld. Dit is gedaan door de Raad van Toezicht (RvT) van de organisatie, bevestigt een woordvoerder van de raad naar aanleiding van een artikel van de Volkskrant.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De S200-route in Den Haag die is afgesloten door de NAVO-top gaat vrijdag aan het einde van de middag weer open, meldt de gemeente. Dat is later dan verwacht, want aanvankelijk zouden de wegen vrijdagochtend om 06.00 uur weer vrijgegeven worden. Mogelijk gaat de rijbaan de stad in, richting Scheveningen, in de loop van de ochtend al wel open.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag vijf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 48-jarige Mohamed M. Volgens de officier van justitie heeft de Haarlemmer zich op internet voorgedaan als afvalcoach om contact te leggen met jonge, kwetsbare meisjes, aan wie hij zich vervolgens vergreep. "Een man met een dubbelleven, die was geobsedeerd door seks en gewetenloos te werk ging", aldus de aanklager bij de rechtbank in Amsterdam.
13 uur geleden