Cel- en taakstraf in Leidse seks-afpersingszaak
DEN HAAG (ANP) - De eerste verdachte die voor de rechter moest komen in een grote Leidse seks-afpersingszaak, is woensdag veroordeeld tot een deels voorwaardelijke celstraf met een proeftijd van 3 jaar en een taakstraf van 120 uur. De 23-jarige Kasra S. E. maakte deel uit van een groep verdachten van ten minste negentien, grotendeels minderjarigen uit de regio Leiden en Den Haag. Die zouden tientallen, zo niet honderden mannen en jongens hebben afgeperst met erotische foto's. De zaken van de andere verdachten worden op een later moment behandeld.
De groep benaderde jongens en mannen via social media. Ze deden zich voor als een vrouw die op zoek was naar seksueel contact. Als er naaktfoto's werden gestuurd, werd er gedreigd met het openbaar maken van de foto's tenzij geld werd betaald. Dat geld werd onder meer gestort op de rekening van S. E.
De man uit Leiden heeft al een tijd in voorarrest gezeten. Hij hoeft nu dus niet terug de cel in, bepaalde de rechtbank in Den Haag. Wel moet hij zich gedurende een jaar melden bij de reclassering voor maandelijkse gesprekken en het geld terugbetalen dat hij met deze feiten heeft verdiend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
14 uur geleden