Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cel dreigt voor Amsterdamse agent die ambtsgeheim schond

Cel dreigt voor Amsterdamse agent die ambtsgeheim schond

ZWOLLE (ANP) - Tegen een voormalige politieagent uit Amsterdam is dinsdag in de rechtbank in Zwolle 15 maanden cel waarvan 3 maanden voorwaardelijk geëist. De 32-jarige man zou veelvuldig informatie uit politiesystemen hebben gedeeld.

In het onderzoek naar de gekraakte cryptocommunicatiedienst Encrochat vielen rechercheurs afbeeldingen op die uit het politiesysteem kwamen. De Amsterdamse politieman Moréno C. had de desbetreffende informatie in het systeem opgezocht. Hij zou van maart 2019 tot en met februari 2021 veelvuldig informatie gedeeld hebben met Jordi M., de zoon van een in 2006 in Montenegro geliquideerde crimineel. De vader van M. zou een van de leiders zijn geweest van de Joegoslavische maffia in Amsterdam.

De oud-politieman bekent informatie opgezocht en gedeeld te hebben, maar ontkent dat hij dit doorspeelde aan M. Hij weet niet meer met wie hij dit wel deelde, zei hij de rechters. "Ik heb eigen rechercheur gespeeld. Dat spijt me", zei C. over de verdenkingen. Hij werd na twaalf jaar bij de politie ontslagen vanwege deze strafzaak.

Ziekte

Medeverdachte M. was er niet dinsdag. Zijn zaak is wegens ziekte aangehouden. Verdachten Mario S. en Mohamed El O. stonden terecht omdat ze de agent om het adres van de ex-vriendin van El O. hadden gevraagd. Zij zat toen in een blijf-van-mijn-lijfhuis. Dat adres is nooit gedeeld, zeiden de drie verdachten.

Volgens het Openbaar Ministerie heeft C. criminelen gefaciliteerd. Het bewijs ontbreekt dat hij hiervoor ook betaald is. Volgens het OM toonde hij M. waar de politie mee bezig was zodat hij ongezien verder kon met zijn zaakjes. Het delen van het adres van een vrouw die voor haar ex gevlucht was, noemde de officier boosaardig. "Dat uw oud-collega's u nu met de nek aankijken, kan ik wel begrijpen." Tegen de twee medeverdachten is elk 2 maanden cel geëist.

Baby

Volgens advocaat Gerald Roethof begon de zaak groot met het idee dat deze politieman informatie doorverkocht. Juist dat bleek niet het geval. De agent deelde onder meer met zijn vriendin in februari 2021 politie-informatie over een baby die in een ondergrondse vuilcontainer was gevonden, zei Roethof die betrokken was bij de betreffende strafzaak. "Geloof me, die zaak raakt je. Ik heb het ook met mijn partner gedeeld."

De rechtbank doet op 18 juli uitspraak.

Meer uit Binnenland

Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

22 minuten geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

23 minuten geleden
OM wil in hoger beroep na vrijspraak in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.

37 minuten geleden
Rechtbank komt tot vrijspraak in zaak over ongeluk met Stint

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.

1 uur geleden
Begin dit jaar opnieuw veel zaken gesloten om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) sluit steeds meer horecagelegenheden en winkels met spoed vanwege plaagdieren. In de eerste zeven weken van dit jaar werden 22 zaken gesloten, terwijl dat er in 2025 met 75 ook al opvallend veel waren.

1 uur geleden
Defensie: detachementcommandant handelde na Hawija integer

DEN HAAG (ANP) - Na de Nederlandse luchtaanval op de Iraakse stad Hawija handelde de toenmalige detachementscommandant zorgvuldig. Dat concludeert een commissie van drie onafhankelijke experts, aldus Defensie. De bevelhebber maakte na de aanval in juni 2015 in zijn verslag geen melding van mogelijke burgerslachtoffers, hoewel er zeker zeventig civiele doden vielen.

2 uur geleden
Derde verdachte aangehouden voor overval op legale wietkwekerij

HELLEVOETSLUIS (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in verband met een overval op een legale wietkwekerij in Hellevoetsluis, afgelopen september. Het gaat om een 25-jarige man uit Amsterdam, meldt de politie vrijdag.

3 uur geleden