Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ceferin wil eigen regels wijzigen om langer UEFA-baas te blijven

Ceferin wil eigen regels wijzigen om langer UEFA-baas te blijven

BERLIJN (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA wil de statuten zodanig wijzigen, dat hij in 2027 voor nog eens een termijn van vier jaar kan worden herkozen. Daarmee handelt de Sloveen in strijd met de hervormingen die hij zelf bij zijn aantreden in 2016 doorvoerde.

Ceferin werd zeven jaar geleden voor het eerst gekozen als voorzitter van de UEFA. Hij volgde toen tussentijds de Fransman Michel Platini op. De Sloveen voerde een limiet in van maximaal drie termijnen voor alle bestuursfuncties binnen de UEFA, inclusief die van voorzitter. Inmiddels is Ceferin bezig aan zijn derde termijn, die in 2027 afloopt.

De aanhang van Ceferin heeft nu een voorstel uitgewerkt waarmee het voor hem mogelijk wordt nog eens vier jaar in functie te blijven. Het voorstel moet ter stemming komen tijdens het UEFA-congres op 8 februari in Parijs. De UEFA heeft het bestaan van de wijzigingsplannen bevestigd.

Volgens de BBC is de kwestie vorige week aan de orde gesteld tijdens een vergadering van het uitvoerend comité. Een van de leden, de Brit David Gill, oud-directeur van Manchester United, zou zich tegen het voorstel hebben verzet en boos hebben gezegd dat het een "ondemocratisch plan" is.

Meer uit Voetbal

Feyenoord-icoon en oud-international Israël (83) overleden

AMSTERDAM/OOSTZAAN (ANP) - Feyenoord-icoon en oud-international Rinus Israël is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd aan het ANP. Israël stond bekend als een harde verdediger; hij werd drie keer landskampioen met Feyenoord en veroverde in 1970 de Europa Cup I. 'IJzeren Rinus' won met de Rotterdamse club ook de wereldbeker en de UEFA-cup. Hij kwam 47 keer uit voor het Nederlands elftal.

1 uur geleden
Aanvoerder Inter hekelt inzet ploeggenoten na uitschakeling op WK

CHARLOTTE (ANP/RTR) - Aanvoerder Lautaro Martínez van Internazionale was zwaar teleurgesteld na de verrassende uitschakeling op het WK voor clubs door de Braziliaanse club Fluminense. "Het was een lang en vermoeiend seizoen en we eindigen met lege handen", zei de Argentijn na de 2-0-nederlaag in Charlotte. Inter verspeelde dit seizoen de titel in de Serie A aan Napoli en verloor de finale van de Champions League van Paris Saint-Germain.

2 uur geleden
Al-Hilal verrast Manchester City en bereikt kwartfinales WK clubs

ORLANDO (ANP) - De Saudische voetbalclub Al-Hilal heeft voor een grote verrassing gezorgd door Manchester City uit te schakelen op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Het team van coach Simone Inzaghi versloeg in Orlando de Engelse ploeg van Pep Guardiola met 4-3. City was titelverdediger.

6 uur geleden
Fluminense naar kwartfinales op WK clubs na zege op Inter

CHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.

13 uur geleden
Ajax bevestigt contractverlenging Klaassen tot medio 2027

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.

16 uur geleden
City-coach Guardiola vreest opgebrande spelers na WK voor clubs

ORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

1 dag geleden
Botafogo ontslaat trainer Paiva na uitschakeling WK clubs

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.

1 dag geleden