Ceferin wil eigen regels wijzigen om langer UEFA-baas te blijven
BERLIJN (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA wil de statuten zodanig wijzigen, dat hij in 2027 voor nog eens een termijn van vier jaar kan worden herkozen. Daarmee handelt de Sloveen in strijd met de hervormingen die hij zelf bij zijn aantreden in 2016 doorvoerde.
Ceferin werd zeven jaar geleden voor het eerst gekozen als voorzitter van de UEFA. Hij volgde toen tussentijds de Fransman Michel Platini op. De Sloveen voerde een limiet in van maximaal drie termijnen voor alle bestuursfuncties binnen de UEFA, inclusief die van voorzitter. Inmiddels is Ceferin bezig aan zijn derde termijn, die in 2027 afloopt.
De aanhang van Ceferin heeft nu een voorstel uitgewerkt waarmee het voor hem mogelijk wordt nog eens vier jaar in functie te blijven. Het voorstel moet ter stemming komen tijdens het UEFA-congres op 8 februari in Parijs. De UEFA heeft het bestaan van de wijzigingsplannen bevestigd.
Volgens de BBC is de kwestie vorige week aan de orde gesteld tijdens een vergadering van het uitvoerend comité. Een van de leden, de Brit David Gill, oud-directeur van Manchester United, zou zich tegen het voorstel hebben verzet en boos hebben gezegd dat het een "ondemocratisch plan" is.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.
8 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Joey Veerman wil na zijn terugkeer bij Oranje niet meer terugkijken op het verleden. De middenvelder werd na het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet meer opgeroepen door Ronald Koeman en maakt nu ruim twee jaar later, onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández, voor het eerst weer deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
19 uur geleden