Ceferin: UEFA moet meer doen tegen racisme
LONDEN (ANP) - De Europese voetbalbond moet meer doen om racisme in het voetbal te bestrijden. Dat meent voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA. "Ik ben niet zo naïef te denken dat we alles hebben gedaan, want dat is niet zo. We nemen het probleem serieus en proberen het op te lossen", zegt hij in de Daily Mirror.
Racisme steekt de laatste tijd voortdurend de kop op bij voetbalwedstrijden. In de Nederlandse competitie leidde racistische spreekkoren aan het adres van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira tot een golf van verontwaardiging en afkeuring. De interland tussen Engeland en Bulgarije in oktober moest twee keer worden onderbroken omdat donkere spelers van Engeland racistisch werden bejegend.
"We zijn bij de UEFA geen mensen die alleen maar lekker eten en in Ferrari's rijden. We werken hard om het probleem te tackelen, maar het heeft zijn tijd nodig. We zijn nu in gesprek met Europese regeringen om een aanpak te bespreken", aldus Ceferin.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
15 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
17 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
18 uur geleden