Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ceferin: UEFA moet meer doen tegen racisme

Ceferin: UEFA moet meer doen tegen racisme

LONDEN (ANP) - De Europese voetbalbond moet meer doen om racisme in het voetbal te bestrijden. Dat meent voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA. "Ik ben niet zo naïef te denken dat we alles hebben gedaan, want dat is niet zo. We nemen het probleem serieus en proberen het op te lossen", zegt hij in de Daily Mirror.

Racisme steekt de laatste tijd voortdurend de kop op bij voetbalwedstrijden. In de Nederlandse competitie leidde racistische spreekkoren aan het adres van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira tot een golf van verontwaardiging en afkeuring. De interland tussen Engeland en Bulgarije in oktober moest twee keer worden onderbroken omdat donkere spelers van Engeland racistisch werden bejegend.

"We zijn bij de UEFA geen mensen die alleen maar lekker eten en in Ferrari's rijden. We werken hard om het probleem te tackelen, maar het heeft zijn tijd nodig. We zijn nu in gesprek met Europese regeringen om een aanpak te bespreken", aldus Ceferin.

Meer uit Voetbal

Inter verstevigt koppositie Serie A met zege op Parma

PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.

24 minuten geleden
Manchester City voor derde keer op rij gelijk in Premier League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.

48 minuten geleden
FC Barcelona laat Athletic Club kansloos in halve finale Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.

49 minuten geleden
Napoli verspeelt met basisspeler Lang punten tegen Verona

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.

2 uur geleden
Aanvalster DellaPeruta op huurbasis naar Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.

4 uur geleden
Messi wil na voetballoopbaan geen coach maar clubeigenaar worden

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.

5 uur geleden
KNVB schrapt alle wedstrijden in amateurvoetbal om winterweer

ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.

9 uur geleden