Ceferin: UEFA moet meer doen tegen racisme
LONDEN (ANP) - De Europese voetbalbond moet meer doen om racisme in het voetbal te bestrijden. Dat meent voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA. "Ik ben niet zo naïef te denken dat we alles hebben gedaan, want dat is niet zo. We nemen het probleem serieus en proberen het op te lossen", zegt hij in de Daily Mirror.
Racisme steekt de laatste tijd voortdurend de kop op bij voetbalwedstrijden. In de Nederlandse competitie leidde racistische spreekkoren aan het adres van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira tot een golf van verontwaardiging en afkeuring. De interland tussen Engeland en Bulgarije in oktober moest twee keer worden onderbroken omdat donkere spelers van Engeland racistisch werden bejegend.
"We zijn bij de UEFA geen mensen die alleen maar lekker eten en in Ferrari's rijden. We werken hard om het probleem te tackelen, maar het heeft zijn tijd nodig. We zijn nu in gesprek met Europese regeringen om een aanpak te bespreken", aldus Ceferin.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal maakt nog altijd kans op een tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2010 versloeg in de kwartfinales een taai België met 2-1. De winnende goal viel laat in de wedstrijd. Invaller Mikel Merino scoorde in de 88e minuut.
6 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut de 1-1.
7 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut van de kwartfinale tegen Spanje de 1-1.
7 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.
8 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente voert één verrassende wijziging door in zijn basiselftal voor de kwartfinale op het WK voetbal tegen België. Fabián Ruiz neemt op het middenveld de positie over van Pedri. Verder zijn er geen veranderingen in vergelijking met het team dat de wedstrijd begon tegen Portugal in de achtste finales.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.
17 uur geleden