Ceferin stopt in 2027 als voorzitter Europese voetbalbond UEFA
PARIJS (ANP/DPA) - Aleksander Ceferin stelt zich in 2027 niet meer herkiesbaar voor een nieuwe termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. Dat maakte de 56-jarige Sloveen enigszins verrassend bekend tijdens een congres van de UEFA in Parijs.
De leden hadden eerder nog de termijnlimiet aangepast zodat een herverkiezing van Ceferin niet in strijd zou zijn met de statuten. Maar volgens de Sloveen, aangesteld in 2016 als opvolger van de Fransman Michel Platini, heeft de UEFA "vers bloed" nodig. "Ik heb zes maanden geleden besloten dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen", zei Ceferin. "Ik ben moe van covid, moe van twee oorlogen en moe van onzinprojecten zoals de zogenoemde Super League."
Met de Super League probeert een aantal Europese topclubs een eigen competitie op te zetten naast de UEFA.
Derde termijn
Ceferin werd vorig jaar zonder tegenkandidaat voor de derde keer verkozen tot UEFA-voorzitter en is bezig aan zijn derde termijn. Zijn eerste termijn, als opvolger van de destijds van corruptie verdachte Platini, was niet volledig waardoor Ceferin en een aantal vertrouwelingen een statutenwijziging bedacht die hem een termijn extra kon opleveren. Het maximum van drie termijnen blijft gehandhaafd, maar zou niet gelden voor ambtstermijnen die voor juli 2017 zijn ingegaan. Die geplande wijziging deed de Kroatische oud-voetballer Zvonimir Boban, lang Ceferins vertrouwenspersoon, stoppen als 'hoofd voetbal' bij de UEFA. Hij vond dat Ceferin slechts zijn eigenbelang voor ogen had met de aanpassing.
Maar terwijl iedereen verwachtte dat de Sloveen gebruik zou maken van de geboden kans langer de hoogste voetbalbaas van Europa te zijn, gebruikte hij het 48e congres om zijn tegenstanders een sneer te geven.
"Het was erg amusant om deze hysterie te zien", zei Ceferin, die met duidelijke tegenzin nog wat vragen beantwoordde in de persruimte. "Ik kan met een gerust hart in de spiegel kijken." Ceferin noemde Boban niet bij naam. "Maar ik ben ook moe van zelfbenoemde morele autoriteiten die beweren rechtschapen te zijn, totdat hun persoonlijke belangen op het spel staan", zei Ceferin. "Hij was een van de weinigen die wist dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
8 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
9 uur geleden