Ceferin stopt in 2027 als voorzitter Europese voetbalbond UEFA
PARIJS (ANP/DPA) - Aleksander Ceferin stelt zich in 2027 niet meer herkiesbaar voor een nieuwe termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. Dat maakte de 56-jarige Sloveen enigszins verrassend bekend tijdens een congres van de UEFA in Parijs.
De leden hadden eerder nog de termijnlimiet aangepast zodat een herverkiezing van Ceferin niet in strijd zou zijn met de statuten. Maar volgens de Sloveen, aangesteld in 2016 als opvolger van de Fransman Michel Platini, heeft de UEFA "vers bloed" nodig. "Ik heb zes maanden geleden besloten dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen", zei Ceferin. "Ik ben moe van covid, moe van twee oorlogen en moe van onzinprojecten zoals de zogenoemde Super League."
Met de Super League probeert een aantal Europese topclubs een eigen competitie op te zetten naast de UEFA.
Derde termijn
Ceferin werd vorig jaar zonder tegenkandidaat voor de derde keer verkozen tot UEFA-voorzitter en is bezig aan zijn derde termijn. Zijn eerste termijn, als opvolger van de destijds van corruptie verdachte Platini, was niet volledig waardoor Ceferin en een aantal vertrouwelingen een statutenwijziging bedacht die hem een termijn extra kon opleveren. Het maximum van drie termijnen blijft gehandhaafd, maar zou niet gelden voor ambtstermijnen die voor juli 2017 zijn ingegaan. Die geplande wijziging deed de Kroatische oud-voetballer Zvonimir Boban, lang Ceferins vertrouwenspersoon, stoppen als 'hoofd voetbal' bij de UEFA. Hij vond dat Ceferin slechts zijn eigenbelang voor ogen had met de aanpassing.
Maar terwijl iedereen verwachtte dat de Sloveen gebruik zou maken van de geboden kans langer de hoogste voetbalbaas van Europa te zijn, gebruikte hij het 48e congres om zijn tegenstanders een sneer te geven.
"Het was erg amusant om deze hysterie te zien", zei Ceferin, die met duidelijke tegenzin nog wat vragen beantwoordde in de persruimte. "Ik kan met een gerust hart in de spiegel kijken." Ceferin noemde Boban niet bij naam. "Maar ik ben ook moe van zelfbenoemde morele autoriteiten die beweren rechtschapen te zijn, totdat hun persoonlijke belangen op het spel staan", zei Ceferin. "Hij was een van de weinigen die wist dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
19 uur geleden