Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ceferin stopt in 2027 als voorzitter Europese voetbalbond UEFA

Ceferin stopt in 2027 als voorzitter Europese voetbalbond UEFA

PARIJS (ANP/DPA) - Aleksander Ceferin stelt zich in 2027 niet meer herkiesbaar voor een nieuwe termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. Dat maakte de 56-jarige Sloveen enigszins verrassend bekend tijdens een congres van de UEFA in Parijs.

De leden hadden eerder nog de termijnlimiet aangepast zodat een herverkiezing van Ceferin niet in strijd zou zijn met de statuten. Maar volgens de Sloveen, aangesteld in 2016 als opvolger van de Fransman Michel Platini, heeft de UEFA "vers bloed" nodig. "Ik heb zes maanden geleden besloten dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen", zei Ceferin. "Ik ben moe van covid, moe van twee oorlogen en moe van onzinprojecten zoals de zogenoemde Super League."

Met de Super League probeert een aantal Europese topclubs een eigen competitie op te zetten naast de UEFA.

Derde termijn

Ceferin werd vorig jaar zonder tegenkandidaat voor de derde keer verkozen tot UEFA-voorzitter en is bezig aan zijn derde termijn. Zijn eerste termijn, als opvolger van de destijds van corruptie verdachte Platini, was niet volledig waardoor Ceferin en een aantal vertrouwelingen een statutenwijziging bedacht die hem een termijn extra kon opleveren. Het maximum van drie termijnen blijft gehandhaafd, maar zou niet gelden voor ambtstermijnen die voor juli 2017 zijn ingegaan. Die geplande wijziging deed de Kroatische oud-voetballer Zvonimir Boban, lang Ceferins vertrouwenspersoon, stoppen als 'hoofd voetbal' bij de UEFA. Hij vond dat Ceferin slechts zijn eigenbelang voor ogen had met de aanpassing.

Maar terwijl iedereen verwachtte dat de Sloveen gebruik zou maken van de geboden kans langer de hoogste voetbalbaas van Europa te zijn, gebruikte hij het 48e congres om zijn tegenstanders een sneer te geven.

"Het was erg amusant om deze hysterie te zien", zei Ceferin, die met duidelijke tegenzin nog wat vragen beantwoordde in de persruimte. "Ik kan met een gerust hart in de spiegel kijken." Ceferin noemde Boban niet bij naam. "Maar ik ben ook moe van zelfbenoemde morele autoriteiten die beweren rechtschapen te zijn, totdat hun persoonlijke belangen op het spel staan", zei Ceferin. "Hij was een van de weinigen die wist dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen."

Meer uit Voetbal

Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

53 minuten geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

3 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

3 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

18 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

18 uur geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

22 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

1 dag geleden