Ceferin stopt in 2027 als voorzitter Europese voetbalbond UEFA
PARIJS (ANP/DPA) - Aleksander Ceferin stelt zich in 2027 niet meer herkiesbaar voor een nieuwe termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. Dat maakte de 56-jarige Sloveen enigszins verrassend bekend tijdens een congres van de UEFA in Parijs.
De leden hadden eerder nog de termijnlimiet aangepast zodat een herverkiezing van Ceferin niet in strijd zou zijn met de statuten. Maar volgens de Sloveen, aangesteld in 2016 als opvolger van de Fransman Michel Platini, heeft de UEFA "vers bloed" nodig. "Ik heb zes maanden geleden besloten dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen", zei Ceferin. "Ik ben moe van covid, moe van twee oorlogen en moe van onzinprojecten zoals de zogenoemde Super League."
Met de Super League probeert een aantal Europese topclubs een eigen competitie op te zetten naast de UEFA.
Derde termijn
Ceferin werd vorig jaar zonder tegenkandidaat voor de derde keer verkozen tot UEFA-voorzitter en is bezig aan zijn derde termijn. Zijn eerste termijn, als opvolger van de destijds van corruptie verdachte Platini, was niet volledig waardoor Ceferin en een aantal vertrouwelingen een statutenwijziging bedacht die hem een termijn extra kon opleveren. Het maximum van drie termijnen blijft gehandhaafd, maar zou niet gelden voor ambtstermijnen die voor juli 2017 zijn ingegaan. Die geplande wijziging deed de Kroatische oud-voetballer Zvonimir Boban, lang Ceferins vertrouwenspersoon, stoppen als 'hoofd voetbal' bij de UEFA. Hij vond dat Ceferin slechts zijn eigenbelang voor ogen had met de aanpassing.
Maar terwijl iedereen verwachtte dat de Sloveen gebruik zou maken van de geboden kans langer de hoogste voetbalbaas van Europa te zijn, gebruikte hij het 48e congres om zijn tegenstanders een sneer te geven.
"Het was erg amusant om deze hysterie te zien", zei Ceferin, die met duidelijke tegenzin nog wat vragen beantwoordde in de persruimte. "Ik kan met een gerust hart in de spiegel kijken." Ceferin noemde Boban niet bij naam. "Maar ik ben ook moe van zelfbenoemde morele autoriteiten die beweren rechtschapen te zijn, totdat hun persoonlijke belangen op het spel staan", zei Ceferin. "Hij was een van de weinigen die wist dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
7 uur geleden