Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ceferin stopt in 2027 als voorzitter Europese voetbalbond UEFA

Ceferin stopt in 2027 als voorzitter Europese voetbalbond UEFA

PARIJS (ANP/DPA) - Aleksander Ceferin stelt zich in 2027 niet meer herkiesbaar voor een nieuwe termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. Dat maakte de 56-jarige Sloveen enigszins verrassend bekend tijdens een congres van de UEFA in Parijs.

De leden hadden eerder nog de termijnlimiet aangepast zodat een herverkiezing van Ceferin niet in strijd zou zijn met de statuten. Maar volgens de Sloveen, aangesteld in 2016 als opvolger van de Fransman Michel Platini, heeft de UEFA "vers bloed" nodig. "Ik heb zes maanden geleden besloten dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen", zei Ceferin. "Ik ben moe van covid, moe van twee oorlogen en moe van onzinprojecten zoals de zogenoemde Super League."

Met de Super League probeert een aantal Europese topclubs een eigen competitie op te zetten naast de UEFA.

Derde termijn

Ceferin werd vorig jaar zonder tegenkandidaat voor de derde keer verkozen tot UEFA-voorzitter en is bezig aan zijn derde termijn. Zijn eerste termijn, als opvolger van de destijds van corruptie verdachte Platini, was niet volledig waardoor Ceferin en een aantal vertrouwelingen een statutenwijziging bedacht die hem een termijn extra kon opleveren. Het maximum van drie termijnen blijft gehandhaafd, maar zou niet gelden voor ambtstermijnen die voor juli 2017 zijn ingegaan. Die geplande wijziging deed de Kroatische oud-voetballer Zvonimir Boban, lang Ceferins vertrouwenspersoon, stoppen als 'hoofd voetbal' bij de UEFA. Hij vond dat Ceferin slechts zijn eigenbelang voor ogen had met de aanpassing.

Maar terwijl iedereen verwachtte dat de Sloveen gebruik zou maken van de geboden kans langer de hoogste voetbalbaas van Europa te zijn, gebruikte hij het 48e congres om zijn tegenstanders een sneer te geven.

"Het was erg amusant om deze hysterie te zien", zei Ceferin, die met duidelijke tegenzin nog wat vragen beantwoordde in de persruimte. "Ik kan met een gerust hart in de spiegel kijken." Ceferin noemde Boban niet bij naam. "Maar ik ben ook moe van zelfbenoemde morele autoriteiten die beweren rechtschapen te zijn, totdat hun persoonlijke belangen op het spel staan", zei Ceferin. "Hij was een van de weinigen die wist dat ik me niet opnieuw kandidaat zou stellen."

Meer uit Voetbal

AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

35 minuten geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

1 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

2 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

9 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

20 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

21 uur geleden
Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

23 uur geleden