Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ceferin haalt in speech op UEFA-congres uit naar Super League

Ceferin haalt in speech op UEFA-congres uit naar Super League

LISSABON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft tijdens een speech op een congres van de Europese voetbalbond in Lissabon uitgehaald naar de Super League. De Sloveen Ceferin, die sinds 2016 aan het hoofd staat van de UEFA, wordt in Portugal voor vier jaar herkozen.

"Het is heel goed dat er nog nooit iemand is gestorven door schaamte", zei Ceferin over de initiatieven van enkele grote clubs om een Super League in het leven te roepen. De voorzitter vergeleek de clubs met "een wolf vermomd als grootmoeder, klaar om je op te eten", daarbij refererend aan Roodkapje.

Ceferin sprak verder van "cynisme tegen moraliteit, egoïsme versus solidariteit en hebzucht versus welwillendheid", doelend op de plannen van FC Barcelona, Real Madrid en Juventus om de UEFA te negeren en een eigen topcompetitie op te richten.

Oproep aan politiek

In zijn toespraak richtte Ceferin zich ook tot de regeringen van Europa en bedankte hij hen voor hun steun. "Jullie hebben begrepen wat er op het spel staat."

Ceferin ging ook in op de invloed van investeerders. "We mogen nooit vergeten hoe kwetsbaar voetbal is", aldus de voorzitter, die spreekt van "risicovolle, roekeloze investeringen die alle logica en principes tarten". "Voetbal maakt deel uit van onze nalatenschap. Het is van iedereen die van voetbal houdt, die van dit prachtige spel houdt."

Meer uit Voetbal

SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

14 minuten geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

1 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

4 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

4 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

5 uur geleden