Ceferin denkt dat WK voetbal in 2030 in Spanje en Portugal is
LISSABON (ANP) - Als het aan voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA ligt, wordt het WK voetbal over acht jaar in Spanje en Portugal gehouden. De twee landen maakten deze zomer hun bid voor het wereldkampioenschap van 2030 officieel.
"Ik ben ervan overtuigd dat het toernooi in Spanje en Portugal gaat worden gespeeld. De bid zal winnen en we zullen er alles aan doen om die landen te helpen. De twee landen zijn gepassioneerd, ademen voetbal en hebben een goede infrastructuur", zei Ceferin tijdens een internationaal congres in Lissabon.
Behalve de twee Zuid-Europese landen hebben ook Argentinië, Chili, Uruguay en Paraguay zich gezamenlijk kandidaat gesteld. Uruguay organiseerde in 1930 het eerste WK en mikt dus op een terugkeer na honderd jaar. Volgend jaar wordt besloten welke landen de organisatie krijgen toegewezen.
Eind dit jaar wordt het WK in Qatar gespeeld en over vier jaar zijn Canada, de Verenigde Staten en Mexico gezamenlijk de gastlanden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
19 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geleden