Ceferin belooft veilig EK, IOC kijkt mee om te leren voor Spelen
MONTREUX (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA belooft dat het EK van komende zomer ondanks alle coronaperikelen "veilig" wordt gehouden. "We nemen geen risico's. We nemen alle beslissingen in samenspraak met de politieke leiders in de gastlanden, die ik wil bedanken voor hun ongelooflijke steun", zei Ceferin op het congres van de bond in de Zwitserse stad Montreux.
Het EK wordt vanwege de coronapandemie een jaar later gehouden dan de bedoeling was. Van de twaalf gastlanden hebben er negen toegezegd komende zomer toeschouwers te kunnen ontvangen in hun stadions, waaronder Nederland met de Johan Cruijff ArenA. De KNVB verwacht bij de vier wedstrijden in Amsterdam minimaal 12.000 bezoekers te kunnen ontvangen. Van München, Bilbao en Dublin is onzeker of ze speelstad blijven. Het UEFA-bestuur neemt daar vrijdag een besluit over.
"Een groot deel van het publiek zal bij de start van het EK gevaccineerd zijn", aldus Ceferin. "We nemen drastische maatregelen om de veiligheid en gezondheid van iedereen te waarborgen. Er zijn altijd één of twee populistische leiders die, wat we ook doen, het voetbal aanvallen. Dat is onvermijdelijk. We richten ons op onze doelen en het verspreiden van positieve energie."
Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zei het EK nauwlettend te gaan volgen. "We nemen de ervaringen van het EK mee in onze voorbereiding op de Spelen van Tokio", aldus Bach. "We leren van elkaar. Een veilig en succesvol EK schept vertrouwen voor de Spelen. Het olympisch voetbaltoernooi begint in juli al een paar dagen voor de officiële opening van de Spelen. Voetbal stuurt dan dus het eerste lichtpuntje aan het einde van de donkere tunnel richting miljarden mensen in de wereld."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
7 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
22 uur geleden