Ceferin belooft veilig EK, IOC kijkt mee om te leren voor Spelen
MONTREUX (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA belooft dat het EK van komende zomer ondanks alle coronaperikelen "veilig" wordt gehouden. "We nemen geen risico's. We nemen alle beslissingen in samenspraak met de politieke leiders in de gastlanden, die ik wil bedanken voor hun ongelooflijke steun", zei Ceferin op het congres van de bond in de Zwitserse stad Montreux.
Het EK wordt vanwege de coronapandemie een jaar later gehouden dan de bedoeling was. Van de twaalf gastlanden hebben er negen toegezegd komende zomer toeschouwers te kunnen ontvangen in hun stadions, waaronder Nederland met de Johan Cruijff ArenA. De KNVB verwacht bij de vier wedstrijden in Amsterdam minimaal 12.000 bezoekers te kunnen ontvangen. Van München, Bilbao en Dublin is onzeker of ze speelstad blijven. Het UEFA-bestuur neemt daar vrijdag een besluit over.
"Een groot deel van het publiek zal bij de start van het EK gevaccineerd zijn", aldus Ceferin. "We nemen drastische maatregelen om de veiligheid en gezondheid van iedereen te waarborgen. Er zijn altijd één of twee populistische leiders die, wat we ook doen, het voetbal aanvallen. Dat is onvermijdelijk. We richten ons op onze doelen en het verspreiden van positieve energie."
Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zei het EK nauwlettend te gaan volgen. "We nemen de ervaringen van het EK mee in onze voorbereiding op de Spelen van Tokio", aldus Bach. "We leren van elkaar. Een veilig en succesvol EK schept vertrouwen voor de Spelen. Het olympisch voetbaltoernooi begint in juli al een paar dagen voor de officiële opening van de Spelen. Voetbal stuurt dan dus het eerste lichtpuntje aan het einde van de donkere tunnel richting miljarden mensen in de wereld."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
9 uur geleden