Ceferin belooft veilig EK, IOC kijkt mee om te leren voor Spelen
MONTREUX (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA belooft dat het EK van komende zomer ondanks alle coronaperikelen "veilig" wordt gehouden. "We nemen geen risico's. We nemen alle beslissingen in samenspraak met de politieke leiders in de gastlanden, die ik wil bedanken voor hun ongelooflijke steun", zei Ceferin op het congres van de bond in de Zwitserse stad Montreux.
Het EK wordt vanwege de coronapandemie een jaar later gehouden dan de bedoeling was. Van de twaalf gastlanden hebben er negen toegezegd komende zomer toeschouwers te kunnen ontvangen in hun stadions, waaronder Nederland met de Johan Cruijff ArenA. De KNVB verwacht bij de vier wedstrijden in Amsterdam minimaal 12.000 bezoekers te kunnen ontvangen. Van München, Bilbao en Dublin is onzeker of ze speelstad blijven. Het UEFA-bestuur neemt daar vrijdag een besluit over.
"Een groot deel van het publiek zal bij de start van het EK gevaccineerd zijn", aldus Ceferin. "We nemen drastische maatregelen om de veiligheid en gezondheid van iedereen te waarborgen. Er zijn altijd één of twee populistische leiders die, wat we ook doen, het voetbal aanvallen. Dat is onvermijdelijk. We richten ons op onze doelen en het verspreiden van positieve energie."
Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zei het EK nauwlettend te gaan volgen. "We nemen de ervaringen van het EK mee in onze voorbereiding op de Spelen van Tokio", aldus Bach. "We leren van elkaar. Een veilig en succesvol EK schept vertrouwen voor de Spelen. Het olympisch voetbaltoernooi begint in juli al een paar dagen voor de officiële opening van de Spelen. Voetbal stuurt dan dus het eerste lichtpuntje aan het einde van de donkere tunnel richting miljarden mensen in de wereld."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
3 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
20 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden