Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ceferin belooft veilig EK, IOC kijkt mee om te leren voor Spelen

Ceferin belooft veilig EK, IOC kijkt mee om te leren voor Spelen

MONTREUX (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA belooft dat het EK van komende zomer ondanks alle coronaperikelen "veilig" wordt gehouden. "We nemen geen risico's. We nemen alle beslissingen in samenspraak met de politieke leiders in de gastlanden, die ik wil bedanken voor hun ongelooflijke steun", zei Ceferin op het congres van de bond in de Zwitserse stad Montreux.

Het EK wordt vanwege de coronapandemie een jaar later gehouden dan de bedoeling was. Van de twaalf gastlanden hebben er negen toegezegd komende zomer toeschouwers te kunnen ontvangen in hun stadions, waaronder Nederland met de Johan Cruijff ArenA. De KNVB verwacht bij de vier wedstrijden in Amsterdam minimaal 12.000 bezoekers te kunnen ontvangen. Van München, Bilbao en Dublin is onzeker of ze speelstad blijven. Het UEFA-bestuur neemt daar vrijdag een besluit over.

"Een groot deel van het publiek zal bij de start van het EK gevaccineerd zijn", aldus Ceferin. "We nemen drastische maatregelen om de veiligheid en gezondheid van iedereen te waarborgen. Er zijn altijd één of twee populistische leiders die, wat we ook doen, het voetbal aanvallen. Dat is onvermijdelijk. We richten ons op onze doelen en het verspreiden van positieve energie."

Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zei het EK nauwlettend te gaan volgen. "We nemen de ervaringen van het EK mee in onze voorbereiding op de Spelen van Tokio", aldus Bach. "We leren van elkaar. Een veilig en succesvol EK schept vertrouwen voor de Spelen. Het olympisch voetbaltoernooi begint in juli al een paar dagen voor de officiële opening van de Spelen. Voetbal stuurt dan dus het eerste lichtpuntje aan het einde van de donkere tunnel richting miljarden mensen in de wereld."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

9 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

9 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

10 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

11 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

12 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

13 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

14 uur geleden