Ceferin belooft veilig EK, IOC kijkt mee om te leren voor Spelen
MONTREUX (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA belooft dat het EK van komende zomer ondanks alle coronaperikelen "veilig" wordt gehouden. "We nemen geen risico's. We nemen alle beslissingen in samenspraak met de politieke leiders in de gastlanden, die ik wil bedanken voor hun ongelooflijke steun", zei Ceferin op het congres van de bond in de Zwitserse stad Montreux.
Het EK wordt vanwege de coronapandemie een jaar later gehouden dan de bedoeling was. Van de twaalf gastlanden hebben er negen toegezegd komende zomer toeschouwers te kunnen ontvangen in hun stadions, waaronder Nederland met de Johan Cruijff ArenA. De KNVB verwacht bij de vier wedstrijden in Amsterdam minimaal 12.000 bezoekers te kunnen ontvangen. Van München, Bilbao en Dublin is onzeker of ze speelstad blijven. Het UEFA-bestuur neemt daar vrijdag een besluit over.
"Een groot deel van het publiek zal bij de start van het EK gevaccineerd zijn", aldus Ceferin. "We nemen drastische maatregelen om de veiligheid en gezondheid van iedereen te waarborgen. Er zijn altijd één of twee populistische leiders die, wat we ook doen, het voetbal aanvallen. Dat is onvermijdelijk. We richten ons op onze doelen en het verspreiden van positieve energie."
Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zei het EK nauwlettend te gaan volgen. "We nemen de ervaringen van het EK mee in onze voorbereiding op de Spelen van Tokio", aldus Bach. "We leren van elkaar. Een veilig en succesvol EK schept vertrouwen voor de Spelen. Het olympisch voetbaltoernooi begint in juli al een paar dagen voor de officiële opening van de Spelen. Voetbal stuurt dan dus het eerste lichtpuntje aan het einde van de donkere tunnel richting miljarden mensen in de wereld."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
31 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
13 uur geleden