Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cees van der Laan stopt na tien jaar als hoofdredacteur Trouw

Cees van der Laan stopt na tien jaar als hoofdredacteur Trouw

AMSTERDAM (ANP) - Cees van der Laan stopt na tien jaar als hoofdredacteur van Trouw. De 62-jarige Van der Laan vindt het tijd om het stokje door te geven, zo maakte de krant donderdag bekend.

Van der Laan is sinds 1 januari 2014 hoofdredacteur. Hij zal deze rol nog vervullen tot een opvolger is gevonden. Naar verwachting gaat dat een aantal maanden duren. Daarna blijft hij wel bij de krant werken.

De hoofdredacteur ziet het als "een van zijn belangrijkste prestaties" dat "het eigen karakter van Trouw" overeind is gebleven toen de krant van papier en één deadline naar online met verscheidene publicatietijdstippen ging. Een dieptepunt voor Van der Laan was in 2014, toen aan het licht kwam dat een redacteur journalistieke fraude had gepleegd. Deze redacteur had jarenlang een groot aantal niet-traceerbare bronnen gebruikt.

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand bij monumentaal pand in Breda op landgoed Burgst

BREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag is rond 02.30 uur brand uitgebroken in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. Het vuur woedt op landgoed Burgst, dat omringd is door bos en nabij een woonwijk ligt. Mogelijk ondervindt de omgeving hinder van rookontwikkeling.

1 uur geleden
Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

9 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

10 uur geleden
42-jarige Poolse man overleden in meer bij Weert

WEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.

10 uur geleden
Inspectie ziet stijgend aantal meldingen van verwaarloosde dieren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.

13 uur geleden
Actie XR op Media Park rustig verlopen

HILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.

14 uur geleden
Expertisecentrum: zorg aan asielkinderen loopt achter

AMSTERDAM (ANP) - De zorg aan kinderen in de asielnoodopvang loopt achter, onder meer doordat artsen hen uit het oog verliezen als ze worden overgeplaatst. Dat constateert het Expertisecentrum Kinderen en Adolescenten Nieuwkomers in Nederland (EKANN), waar zorgverleners zich kunnen melden voor advies over de zorg aan vluchtelingenkinderen.

14 uur geleden