CDU van Merkel kiest pas volgend jaar nieuwe voorzitter
BERLIJN (ANP/DPA) - De christendemocratische CDU van de Duitse bondskanselier Angela Merkel kiest in januari een nieuwe partijvoorzitter. De drie kandidaten voor die functie hebben daarmee ingestemd, maakte een hoge partijbestuurder bekend.
Het CDU wilde de nieuwe leider eigenlijk in december kiezen, maar stelde het partijcongres uit vanwege de coronacrisis. Er moet nog worden besloten welke vorm de bijeenkomst in januari zal aannemen. Het zou bijvoorbeeld kunnen gaan om een digitale partijvergadering.
De partij van Merkel is de grootste in de Bondsdag, de Duitse Tweede Kamer. De toekomstige partijvoorzitter heeft daarom goede kaarten om op termijn de nieuwe bondskanselier te worden. Merkel bestuurt het land al zo'n 15 jaar, maar wil zich niet meer herkiesbaar stellen.
Merkel legde het partijvoorzitterschap in 2018 al neer. Haar opvolger in die rol, Annegret Kramp-Karrenbauer, maakte dit jaar bekend dat ze niet verder wil als partijchef. Er zijn nu drie kandidaten in de race om haar op te volgen: Deelstaatpremier van Noordrijn-Westfalen Armin Laschet, oud-fractieleider Friedrich Merz en oud-minister Norbert Röttgen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
27 minuten geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
53 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geleden