CDU van Merkel kiest pas volgend jaar nieuwe voorzitter
BERLIJN (ANP/DPA) - De christendemocratische CDU van de Duitse bondskanselier Angela Merkel kiest in januari een nieuwe partijvoorzitter. De drie kandidaten voor die functie hebben daarmee ingestemd, maakte een hoge partijbestuurder bekend.
Het CDU wilde de nieuwe leider eigenlijk in december kiezen, maar stelde het partijcongres uit vanwege de coronacrisis. Er moet nog worden besloten welke vorm de bijeenkomst in januari zal aannemen. Het zou bijvoorbeeld kunnen gaan om een digitale partijvergadering.
De partij van Merkel is de grootste in de Bondsdag, de Duitse Tweede Kamer. De toekomstige partijvoorzitter heeft daarom goede kaarten om op termijn de nieuwe bondskanselier te worden. Merkel bestuurt het land al zo'n 15 jaar, maar wil zich niet meer herkiesbaar stellen.
Merkel legde het partijvoorzitterschap in 2018 al neer. Haar opvolger in die rol, Annegret Kramp-Karrenbauer, maakte dit jaar bekend dat ze niet verder wil als partijchef. Er zijn nu drie kandidaten in de race om haar op te volgen: Deelstaatpremier van Noordrijn-Westfalen Armin Laschet, oud-fractieleider Friedrich Merz en oud-minister Norbert Röttgen.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
5 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
6 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
7 uur geleden