Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDU en Groenen smeden coalitie in Noordrijn-Westfalen

CDU en Groenen smeden coalitie in Noordrijn-Westfalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten (CDU) en de Groenen in de deelstaat Noordrijn-Westfalen hopen deze maand hun coalitieakkoord te presenteren. Beide partijen willen dat het akkoord op hun partijdag van 25 juni wordt goedgekeurd.

Net als vijf jaar eerder kwam de CDU vorige maand als grootste partij uit de bus bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat met de meeste inwoners. Maar de liberale FDP, coalitiepartner van de CDU, halveerde ruim in zetels. De twee partijen komen samen niet meer aan een meerderheid.

De Groenen behaalden juist een goed resultaat, met een verdrievoudiging van het aantal stemmen. Daarom begonnen CDU en De Groenen eind mei met onderhandelingen om een coalitie te vormen. Volgens deelstaatpremier Hendrik Wüst zijn die gesprekken goed verlopen en is er genoeg draagvlak om samen te regeren.

Het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen stond lange tijd bekend als een sociaaldemocratisch SPD-bolwerk, maar die partij zit sinds 2017 in de oppositie. De SPD kreeg wel de meeste zetels op de CDU na, maar zat niet aan de onderhandelingstafel.

Meer uit Buitenland

Drones gespot in buurt van Belgische militaire vliegbasis

PEER (ANP/BELGA) - In de buurt van de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel in het Belgisch-Limburgse Peer zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht "meerdere drones" gespot. Dat schrijft de Belgische minister van Defensie Theo Francken op X. Het is onduidelijk van welke partij de drones zijn en waarom deze daar vlogen.

34 minuten geleden
Vrouw (38) aangeklaagd voor medeplichtigheid aan Louvre-roof

PARIJS (ANP/AFP) - Een 38-jarige vrouw die deze week met vier anderen werd gearresteerd voor de juwelenroof in het Louvre is zaterdag aangeklaagd. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan georganiseerde diefstal en criminele samenzwering met het oog op het plegen van een misdrijf.

1 uur geleden
Advocaten melden vrijlating verdachte van roof uit Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Een van de verdachten van de roof uit het Louvre in Parijs is vrijgelaten zonder te zijn aangeklaagd. Dat melden zijn advocaten.

1 uur geleden
AFP: Rusland vuurde in oktober meeste raketten af op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft in oktober 270 raketten afgevuurd op Oekraïne. Dat is meer dan in welke andere maand dan ook, sinds Kyiv begin 2023 cijfers hierover routinematig begon te publiceren. Dat meldt persbureau AFP op basis van een analyse van Oekraïense gegevens.

3 uur geleden
Serviërs herdenken slachtoffers jaar na stationsramp Novi Sad

NOVI SAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Serviërs hebben zaterdag de slachtoffers van de dodelijke stationsramp in Novi Sad herdacht, precies een jaar geleden. Vanaf 11.52 uur, het tijdstip waarop vorig jaar een deel van het stationsdak instortte, stond de mensenmassa zestien minuten stil, een minuut voor elk dodelijk slachtoffer. De herdenking wordt gevolgd door toespraken en een mars.

3 uur geleden
Eerste verdachten van overval op het Louvre voorgeleid

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste verdachten die volgens justitie betrokken zijn bij de spectaculaire roof van historische juwelen en objecten uit het Parijse museum het Louvre zijn zaterdag voorgeleid. Het Openbaar Ministerie in Parijs meldde niet hoeveel verdachten voor de rechter verschenen.

4 uur geleden
Twee criminelen ontsnapt uit psychiatrisch centrum Gent opgepakt

GENT (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft in Blankenberge twee criminelen aangehouden die vrijdag waren ontsnapt uit een psychiatrisch centrum in Gent. Het gaat om de 28-jarige Jason D'Herdt en de 41-jarige Wesley Hanff. Zij zaten vast voor zware geweldsdelicten en ontsnapten vrijdagochtend.

6 uur geleden