CDU en Groenen smeden coalitie in Noordrijn-Westfalen
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten (CDU) en de Groenen in de deelstaat Noordrijn-Westfalen hopen deze maand hun coalitieakkoord te presenteren. Beide partijen willen dat het akkoord op hun partijdag van 25 juni wordt goedgekeurd.
Net als vijf jaar eerder kwam de CDU vorige maand als grootste partij uit de bus bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat met de meeste inwoners. Maar de liberale FDP, coalitiepartner van de CDU, halveerde ruim in zetels. De twee partijen komen samen niet meer aan een meerderheid.
De Groenen behaalden juist een goed resultaat, met een verdrievoudiging van het aantal stemmen. Daarom begonnen CDU en De Groenen eind mei met onderhandelingen om een coalitie te vormen. Volgens deelstaatpremier Hendrik Wüst zijn die gesprekken goed verlopen en is er genoeg draagvlak om samen te regeren.
Het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen stond lange tijd bekend als een sociaaldemocratisch SPD-bolwerk, maar die partij zit sinds 2017 in de oppositie. De SPD kreeg wel de meeste zetels op de CDU na, maar zat niet aan de onderhandelingstafel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
4 minuten geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
1 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
3 uur geleden