Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDU en Groenen smeden coalitie in Noordrijn-Westfalen

CDU en Groenen smeden coalitie in Noordrijn-Westfalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten (CDU) en de Groenen in de deelstaat Noordrijn-Westfalen hopen deze maand hun coalitieakkoord te presenteren. Beide partijen willen dat het akkoord op hun partijdag van 25 juni wordt goedgekeurd.

Net als vijf jaar eerder kwam de CDU vorige maand als grootste partij uit de bus bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat met de meeste inwoners. Maar de liberale FDP, coalitiepartner van de CDU, halveerde ruim in zetels. De twee partijen komen samen niet meer aan een meerderheid.

De Groenen behaalden juist een goed resultaat, met een verdrievoudiging van het aantal stemmen. Daarom begonnen CDU en De Groenen eind mei met onderhandelingen om een coalitie te vormen. Volgens deelstaatpremier Hendrik Wüst zijn die gesprekken goed verlopen en is er genoeg draagvlak om samen te regeren.

Het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen stond lange tijd bekend als een sociaaldemocratisch SPD-bolwerk, maar die partij zit sinds 2017 in de oppositie. De SPD kreeg wel de meeste zetels op de CDU na, maar zat niet aan de onderhandelingstafel.

Meer uit Buitenland

CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

24 minuten geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

42 minuten geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsbodems maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het ministerie van Defensie weten.

1 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

4 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

4 uur geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

4 uur geleden