Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA'er Van der Molen tot eind dit jaar met ziekteverlof

CDA'er Van der Molen tot eind dit jaar met ziekteverlof

DEN HAAG (ANP) - Het overwerkte CDA-Kamerlid Harry van der Molen komt nog even niet terug in het parlement. Hij heeft langer nodig om volledig te herstellen en verlengt daarom zijn verlof tot eind dit jaar, meldt hij op Twitter. Van der Molen kondigde eind april aan dat hij vier maanden vervangen zou worden door Joba van den Berg.

Van der Molen was al overwerkt voordat hij met ziekteverlof ging. Wel was hij tijdens de zomerstop van het parlement aanwezig bij een extra coronadebat. "Het gaat beter", zegt hij nu op Twitter. "Maar ik ben er nog niet." Van den Berg zal hem daarom weer vervangen.

In zowel de Tweede Kamer als in het kabinet hebben verschillende politici de afgelopen tijd gas teruggenomen of zijn zelfs helemaal gestopt wegens gezondheidsklachten, die vaak te maken hebben met de hoge werkdruk aan het Binnenhof. Kamervoorzitter Vera Bergkamp zei eerder dit jaar dat ze hierover met demissionair premier Mark Rutte in gesprek wil.

Meer uit Politiek

Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

9 minuten geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

24 minuten geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

1 uur geleden
Keijzer stapt uit BBB en gaat als zelfstandig Kamerlid verder

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".

4 uur geleden
Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

7 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

7 uur geleden
Jetten krijgt felicitaties van premiers België en Luxemburg

DEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".

7 uur geleden