Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA'er Mona Keijzer gaat niet alsnog de Kamer in

CDA'er Mona Keijzer gaat niet alsnog de Kamer in

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer (CDA) wil "niet nu alsnog toetreden" tot de Tweede Kamer. Liever speelt ze een "actieve, onafhankelijke rol" in het publieke debat. In een verklaring op Twitter geeft ze aan dat ze in haar eigen partij wel het 'tegengeluid' wil laten horen. Eind september werd Keijzer ontslagen nadat ze zich had uitgesproken tegen de bredere invoering van de coronapas.

Keijzer stond voor de verkiezingen op de CDA-lijst, maar gaf in september ook haar zetel op. Omdat CDA-leider Wopke Hoekstra opnieuw het kabinet in gaat, kon Keijzer opnieuw kiezen alsnog haar zetel 'op te eisen'. Maar daar ziet ze dus van af. Volgens EenVandaag hielden verschillende CDA'ers rekening met de terugkeer van Keijzer in de politiek.

Keijzer laat weten nog steeds achter haar verklaring van september te staan, en het verzet tegen de coronapas te willen blijven voeren. Tijdens het digitale partijcongres van het CDA in december roerde de oud-bewindsvrouw zich al, in het interne debat over 2G (een toegangspas die je alleen krijgt na het doormaken van een besmetting of een vaccinatie tegen corona). Binnen haar partij is volgens Keijzer "ruimte" en "behoefte" voor haar om een "onafhankelijke rol" in het coronadebat te spelen.

De christendemocraat was staatssecretaris van Economische Zaken in Rutte III. Ze is prominent CDA'er en deed tweemaal een gooi naar het lijsttrekkerschap, zonder succes. Keijzer staat bekend als iemand die vooral de conservatievere flank van de partij vertegenwoordigt.

Meer uit Politiek

Van der Lee (GL-PvdA) valt in tweede ronde af als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).

1 dag geleden
D66 en CDA spreken woensdag over stikstof, natuur en landbouw

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

1 dag geleden
Bosma: 'Omvolking' geen verboden woord in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - De term 'omvolking' is geen verboden woord in de Tweede Kamer. Dat zei zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) in zijn speech voorafgaand aan de verkiezing voor een nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij reageerde daarmee op een opmerking van Kamerlid Ralf Dekker (FVD), die zei teleurgesteld te zijn omdat Bosma als Kamervoorzitter woorden als remigratie en omvolking zou hebben verboden.

1 dag geleden
Rotterdamse haven geeft Buma oplossingen mee voor 'perfect storm'

DEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven hebben in een brief aan informateur Sybrand Buma gepleit voor tien maatregelen die een nieuw kabinet zou moeten nemen om de haven "toekomstbestendig, concurrerend en duurzaam" te houden. De provincie Zuid-Holland, gemeente Rotterdam, het Havenbedrijf Rotterdam, ondernemersvereniging Deltalinqs en Economic Board Zuid-Holland roepen de formerende politieke partijen (D66 en CDA) onder meer op te zorgen voor "langjarig stabiel beleid".

1 dag geleden
Van der Lee wil als Kamervoorzitter meer tijd voor wetgeving

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerdebatten moeten niet eindeloos duren, maar voor de behandeling van wetgeving is soms echt meer tijd nodig. "Het antwoord op iedere gestelde vraag kan relevant zijn." Dat heeft aspirant-voorzitter Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) gezegd tijdens zijn 'sollicitatiegesprek' met de Kamer.

1 dag geleden
Van Campen (VVD) wil als Kamervoorzitter 'zachte geluiden' horen

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen belooft als hij wordt verkozen tot Kamervoorzitter om ook de "zachte geluiden" de ruimte te geven. Hij wil erop letten dat niet alleen wordt geluisterd naar uitgesproken Kamerleden, maar ook naar mensen "die nog zoekende zijn", zei de politicus dinsdagmiddag. Hij wil een voorzitter worden die "positiviteit uitstraalt".

1 dag geleden
Bosma wil door als 'saaie' en 'stabiele' voorzitter

DEN HAAG (ANP) - Saai, stabiel, voorspelbaar en ervaren, dat zijn de kwaliteiten waarmee zittend Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) Kamerleden wil overhalen om op hem te stemmen. Hij wil nog een periode door als voorzitter, en wijst op de ervaringen die hij in die functie heeft opgedaan. Andere partijen vinden juist zijn partijkleur en eerdere uitspraken reden om te kiezen voor een andere voorzitter.

1 dag geleden