Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA'er Heerma wil wel meer doen tegen 'nationale wooncrisis'

CDA'er Heerma wil wel meer doen tegen 'nationale wooncrisis'

DEN HAAG (ANP) - Om wat te doen aan de "nationale wooncrisis", is CDA'er Pieter Heerma "bereid om serieus te kijken" naar manieren om huurstijgingen verder te beperken. Dat zei de fractievoorzitter tijdens het lange debat over de kabinetsplannen voor volgend jaar.

"We kunnen inmiddels wel spreken van een nationale wooncrisis. Er worden gewoon te weinig betaalbare woningen gebouwd", zei Heerma, die er vorig jaar ook al voor pleitte om "volkshuisvestingsbeleid" te voeren. Het vertrouwen dat de marktwerking de problemen op de woningmarkt kan oplossen, is volgens de christendemocraat inmiddels wel verdwenen.

De "afgelopen jaren is er het nodige gebeurd om het beentje bij te trekken", maar er moet nog meer gebeuren, vindt Heerma.

Linkse partijen vroegen hem wat hij precies voor ogen had. Op vragen van GroenLinks-leider Jesse Klaver over een wet over huurstijgingen die binnenkort door de Kamer wordt behandeld, zei Heerma toe bereid te zijn om "serieus te kijken of je in de vrije markt die stijging verder kan terugdringen". Wel wil Heerma eerst kijken hoe het voorstel er straks uitziet en wat zijn partij er dan precies aan wil doen.

Meer uit Binnenland

Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

29 minuten geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

40 minuten geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

2 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

5 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

8 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

8 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

9 uur geleden