CDA'er Harry van der Molen verlaat Tweede Kamer om gezondheid
DEN HAAG (ANP) - CDA-Kamerlid Harry van der Molen vertrekt uit de Tweede Kamer. Van der Molen doet dat omwille van zijn gezondheid. "Ik heb een aantal gezonde jaarringen om mijn stam nodig", meldt hij op de website van zijn partij.
De CDA'er viel eerder uit vanwege een burn-out. "Het gaat op dit moment goed met mijn gezondheid. Tegelijk ben ik gaan beseffen dat ik keuzes moet maken als ik dat zo wil houden." Hij gaat na zijn afscheid werken als directeur Communicatie en Marketing bij Firda, de fusieschool van ROC Friese Poort en Friesland College. Van der Molen richtte zich namens het CDA ook op onderwijs in de Kamer.
Nu de zetel van Van der Molen vrijkomt, wordt als eerste Mona Keijzer benaderd of zij de zetel wil innemen. Zij stond op plek zeven van de kieslijst en Van der Molen op negen. Eerder werd haar ook al een zetel aangeboden, nadat Wopke Hoekstra het kabinet in was gegaan, maar daar zag zij van af. Daarna is Evert Jan Slootweg de eerstvolgende kandidaat. Hij was eerder Kamerlid en verving onlangs nog Anne Kuik vanwege haar zwangerschapsverlof.
Andere politici met klachten
Van der Molen is lang niet de enige politicus die kampt met burn-outachtige klachten. Momenteel zit Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand thuis vanwege overbelasting. Eerder moesten ook oud-CDA'er Pieter Omtzigt, D66'er Rens Raemakers en VVD'er Ockje Tellegen thuisblijven. Die laatste besloot afgelopen oktober niet meer terug te keren.
Ook bewindslieden kampten met overbelasting tijdens hun werk, onder wie de ministers in Rutte-III Bas Van 't Wout (Economische Zaken) en Bruno Bruins (Medische Zorg). Bruins zakte in elkaar tijdens een debat over corona en werd vervangen door Tamara van Ark. Zij nam zelf later ontslag vanwege aanhoudende nekklachten.
Meer uit Politiek
ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
1 dag geleden