Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA'er Harry van der Molen verlaat Tweede Kamer om gezondheid

CDA'er Harry van der Molen verlaat Tweede Kamer om gezondheid

DEN HAAG (ANP) - CDA-Kamerlid Harry van der Molen vertrekt uit de Tweede Kamer. Van der Molen doet dat omwille van zijn gezondheid. "Ik heb een aantal gezonde jaarringen om mijn stam nodig", meldt hij op de website van zijn partij.

De CDA'er viel eerder uit vanwege een burn-out. "Het gaat op dit moment goed met mijn gezondheid. Tegelijk ben ik gaan beseffen dat ik keuzes moet maken als ik dat zo wil houden." Hij gaat na zijn afscheid werken als directeur Communicatie en Marketing bij Firda, de fusieschool van ROC Friese Poort en Friesland College. Van der Molen richtte zich namens het CDA ook op onderwijs in de Kamer.

Nu de zetel van Van der Molen vrijkomt, wordt als eerste Mona Keijzer benaderd of zij de zetel wil innemen. Zij stond op plek zeven van de kieslijst en Van der Molen op negen. Eerder werd haar ook al een zetel aangeboden, nadat Wopke Hoekstra het kabinet in was gegaan, maar daar zag zij van af. Daarna is Evert Jan Slootweg de eerstvolgende kandidaat. Hij was eerder Kamerlid en verving onlangs nog Anne Kuik vanwege haar zwangerschapsverlof.

Andere politici met klachten

Van der Molen is lang niet de enige politicus die kampt met burn-outachtige klachten. Momenteel zit Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand thuis vanwege overbelasting. Eerder moesten ook oud-CDA'er Pieter Omtzigt, D66'er Rens Raemakers en VVD'er Ockje Tellegen thuisblijven. Die laatste besloot afgelopen oktober niet meer terug te keren.

Ook bewindslieden kampten met overbelasting tijdens hun werk, onder wie de ministers in Rutte-III Bas Van 't Wout (Economische Zaken) en Bruno Bruins (Medische Zorg). Bruins zakte in elkaar tijdens een debat over corona en werd vervangen door Tamara van Ark. Zij nam zelf later ontslag vanwege aanhoudende nekklachten.

Meer uit Politiek

Klaver kort in Rotterdam, waar GL-PvdA Leefbaar wil verslaan

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."

1 uur geleden
Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

18 uur geleden
Van Veldhoven: EU kijkt naar voor- en nadelen prijsplafond

BRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."

19 uur geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

19 uur geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

19 uur geleden
Letschert spreekt met studentenrabbijn over veiligheidszorgen

LEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.

20 uur geleden
Zorgen bij Heerma over toenemende intimidatie in lokale politiek

LEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."

20 uur geleden