CDA'er Boswijk 'gefrustreerd' dat boerenkiezers weglopen
DEN HAAG (ANP) - CDA-Kamerlid Derk Boswijk zegt dat hij "boos en gefrustreerd" is na het kennisnemen van een peiling van de Volkskrant, waaruit naar voren komt dat nog maar 4 procent van de boeren op het CDA zou stemmen. Ze zouden massaal (68 procent) overstappen naar de BoerBurgerBeweging (BBB) van Caroline van der Plas.
In een vraaggesprek met de Volkskrant verklaart Boswijk, landbouwwoordvoerder voor de christen-democraten, het negatieve sentiment onder de boeren als volgt: "Ik denk dat wij als CDA te lang iedereen te vriend hebben willen houden. Waardoor uiteindelijk iedereen boos op je is. Wij als CDA hebben gezegd: we willen geen halvering van de veestapel. Maar wat we dan wel willen hebben we niet gezegd. Zonder visie verwildert het volk."
Hij meent dat partijen als BBB "gemakkelijke antwoorden op complexe vraagstukken propageren. Ik snap dat boeren boos zijn op de politiek en stemmen op partijen die inspelen op het sentiment dat boeren een oor wordt aangenaaid." Maar volgens de CDA'er zit de oplossing niet in activisme. "Je moet je als sector realiseren dat het geen zin heeft telkens met je trekker naar Den Haag te komen. Die reflectie zie ik vooral in activistische boerengroepen te weinig."
Nieuw verdienmodel
"De uitdaging is hoe we gaan regelen dat we het stikstofprobleem en de achteruitgang van de natuur aanpakken en tegelijkertijd de boeren een nieuw verdienmodel krijgen", aldus Boswijk in de Volkskrant.
Uit de peiling die de krant door I&O Research heeft laten uitvoeren onder 981 agrariërs komt naar voren dat deze bijster weinig vertrouwen hebben in de landelijke overheid, het RIVM, premier Mark Rutte, het ministerie van Landbouw en de minister op dat departement, Carola Schouten. De boerenorganisaties LTO Nederland en Farmers Defence Force kunnen rekenen op meer vertrouwen.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
8 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
11 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
11 uur geleden