Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA wil uitleg over verkoop handvuurwapens door Defensie

CDA wil uitleg over verkoop handvuurwapens door Defensie

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartij CDA wil opheldering van staatssecretaris Barbara Visser (Defensie) over de verkoop van enkele honderden handvuurwapens aan een handelaar. Uit onderzoek van RTL Nieuws en onderzoekscollectief SPIT blijkt dat een deel van de wapens inmiddels via tussenhandelaren in een webwinkel op Malta is beland.

Experts zeggen dat daarmee het risico groot is dat het schiettuig in het illegale circuit terechtkomt. "Dit staat haaks op het verkoopbeleid van Defensie en haaks op Europees beleid om wapens terug te dringen", twittert CDA-Kamerlid Chris van Dam. Hij wil onder meer weten waar de rest van de verkochte wapens gebleven zijn.

De verkoop van de overtollige handvuurwapens ging volgens het ministerie van Defensie volgens de regels. De partij is verkocht aan "een vertrouwd partner van Defensie", die over alle benodigde papieren beschikt. De deal is ook goedgekeurd door de Commissie Verkoop Defensie Materieel (CVDM).

Strenge wet- en regelgeving

"De handel in wapens is gebonden aan zeer strenge Nederlandse en Europese wet- en regelgeving", stelt het departement. Zo moet de koper een vergunning hebben, en is bij uitvoer naar het buitenland altijd een exportvergunning vereist en toestemming van Buitenlandse Zaken.

Defensie laat verder weten dat de deal niet gemeld had hoeven worden aan de Tweede Kamer. Dat is wel noodzakelijk bij verkoop van wapensystemen, zoals straaljagers of tanks. "Er is in dit geval geen sprake van wapensystemen, maar een reguliere verkoop van handvuurwapens."

Meer uit Binnenland

Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

3 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

4 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

4 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

5 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

6 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

6 uur geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen weer geleverd

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.

7 uur geleden