Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA wil uitleg over verkoop handvuurwapens door Defensie

CDA wil uitleg over verkoop handvuurwapens door Defensie

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartij CDA wil opheldering van staatssecretaris Barbara Visser (Defensie) over de verkoop van enkele honderden handvuurwapens aan een handelaar. Uit onderzoek van RTL Nieuws en onderzoekscollectief SPIT blijkt dat een deel van de wapens inmiddels via tussenhandelaren in een webwinkel op Malta is beland.

Experts zeggen dat daarmee het risico groot is dat het schiettuig in het illegale circuit terechtkomt. "Dit staat haaks op het verkoopbeleid van Defensie en haaks op Europees beleid om wapens terug te dringen", twittert CDA-Kamerlid Chris van Dam. Hij wil onder meer weten waar de rest van de verkochte wapens gebleven zijn.

De verkoop van de overtollige handvuurwapens ging volgens het ministerie van Defensie volgens de regels. De partij is verkocht aan "een vertrouwd partner van Defensie", die over alle benodigde papieren beschikt. De deal is ook goedgekeurd door de Commissie Verkoop Defensie Materieel (CVDM).

Strenge wet- en regelgeving

"De handel in wapens is gebonden aan zeer strenge Nederlandse en Europese wet- en regelgeving", stelt het departement. Zo moet de koper een vergunning hebben, en is bij uitvoer naar het buitenland altijd een exportvergunning vereist en toestemming van Buitenlandse Zaken.

Defensie laat verder weten dat de deal niet gemeld had hoeven worden aan de Tweede Kamer. Dat is wel noodzakelijk bij verkoop van wapensystemen, zoals straaljagers of tanks. "Er is in dit geval geen sprake van wapensystemen, maar een reguliere verkoop van handvuurwapens."

Meer uit Binnenland

Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

2 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

2 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

2 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

4 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

4 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

5 uur geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

5 uur geleden