
CDA wil meer kansen op hypotheek voor starters die duur huren
DEN HAAG (ANP) - Starters op de woningmarkt moeten meer mogelijkheden hebben om een hypotheek af te sluiten voor een eigen woning. Banken en andere hypotheekverstrekkers zouden daarvoor niet alleen op een inkomen moeten afgaan, maar ook op bewijzen dat betrokkenen al lange tijd een hoge huur kunnen betalen, vindt het CDA. Een motie daartoe zal donderdag volgens de christendemocraten steun krijgen van een Kamermeerderheid.
CDA-Tweede Kamerlid Julius Terpstra roept daarin het kabinet op om hierover snel in overleg te gaan met het Platform Hypotheken. Dat heeft al ervaring opgedaan met de verstrekking van hypotheken op basis van huurlasten. Het voorstel krijgt volgens Terpstra steun van een meerderheid van de coalitiepartijen en een deel van de oppositie.
Volgens Terpstra hebben "duurhuurders en verplichte thuiswoners" nu weinig kans om een eerste woning te kopen. Dat komt niet alleen door het woningtekort maar ook omdat zij vaak geen hypotheek kunnen afsluiten vanwege de strenge voorwaarden.
Ze verdienen te veel, maar tegelijk ook te weinig
Ze verdienen te veel voor een sociale huurwoning, maar hebben te weinig inkomsten voor een hypotheek. "Terwijl ze soms jarenlang iedere maand een forse huur betalen, in plaats van aflossen." Starters zouden met een eigen woning een fors lagere maandlast krijgen en eigen vermogen opbouwen in plaats van de hoge huur die ze nu betalen.
Terpstra vindt dat er een scheve situatie is en de overheid een plicht heeft om te zorgen voor eerlijke volkshuisvesting.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel voor gladheid door sneeuw voor de nacht van maandag op dinsdag verder uitgebreid. In vrijwel heel het land, met uitzondering van Limburg en de Waddeneilanden, is de waarschuwingscode van kracht.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De betalingsachterstand van de gemeente Amsterdam vanwege duizenden nog niet betaalde facturen is ongeveer 200 miljoen euro, schrijft wethouder Hester van Buren (Financiën) in antwoorden op raadsvragen. Vorige week werd duidelijk dat de hoofdstad kampt met een forse betalingsachterstand door een overstap naar een ander financieel systeem.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is vlak bij Madurodam de eerste 'focusflitser' geplaatst, die kan zien of iemand achter het stuur een mobiele telefoon vasthoudt. In totaal komen er in het hele land vijftig van dit soort palen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft ook voor de provincies Gelderland en Flevoland code geel afgegeven in verband met gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt voor die provincies dinsdag van 02.00 uur tot 06.00 uur
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft vorig jaar ongeveer 4245 schadevergoedingen uitgedeeld aan verdachten die ten onrechte hebben vastgezeten. Dat heeft justitieminister David van Weel (VVD) maandag gezegd in de Tweede Kamer. In totaal gaat het om een bedrag van 8,9 miljoen euro, oftewel bijna 2100 euro per persoon.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Roemenië gaan nauwer samenwerken in het onderzoek naar de kunstroof in het Drents Museum. De Europese samenwerking van justitiediensten Eurojust maakte bekend dat de landen een zogeheten Joint Investigation Team (JIT) hebben opgericht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders vindt dat regeringspartij NSC "met vuur" speelt, en dreigt via het sociale medium X expliciet met nieuwe verkiezingen. Hij reageert op de uitlatingen van NSC dat er mogelijk toch aanpassingen moeten worden gedaan aan de asielwetsvoorstellen van het kabinet na kritiek van de Raad van State. "Na opgeven noodwet geen wijzigingen meer", aldus Wilders. "Anders mag de kiezer zich uitspreken."
5 uur geleden