CDA wil meer kansen op hypotheek voor starters die duur huren
DEN HAAG (ANP) - Starters op de woningmarkt moeten meer mogelijkheden hebben om een hypotheek af te sluiten voor een eigen woning. Banken en andere hypotheekverstrekkers zouden daarvoor niet alleen op een inkomen moeten afgaan, maar ook op bewijzen dat betrokkenen al lange tijd een hoge huur kunnen betalen, vindt het CDA. Een motie daartoe zal donderdag volgens de christendemocraten steun krijgen van een Kamermeerderheid.
CDA-Tweede Kamerlid Julius Terpstra roept daarin het kabinet op om hierover snel in overleg te gaan met het Platform Hypotheken. Dat heeft al ervaring opgedaan met de verstrekking van hypotheken op basis van huurlasten. Het voorstel krijgt volgens Terpstra steun van een meerderheid van de coalitiepartijen en een deel van de oppositie.
Volgens Terpstra hebben "duurhuurders en verplichte thuiswoners" nu weinig kans om een eerste woning te kopen. Dat komt niet alleen door het woningtekort maar ook omdat zij vaak geen hypotheek kunnen afsluiten vanwege de strenge voorwaarden.
Ze verdienen te veel, maar tegelijk ook te weinig
Ze verdienen te veel voor een sociale huurwoning, maar hebben te weinig inkomsten voor een hypotheek. "Terwijl ze soms jarenlang iedere maand een forse huur betalen, in plaats van aflossen." Starters zouden met een eigen woning een fors lagere maandlast krijgen en eigen vermogen opbouwen in plaats van de hoge huur die ze nu betalen.
Terpstra vindt dat er een scheve situatie is en de overheid een plicht heeft om te zorgen voor eerlijke volkshuisvesting.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 41-jarige Sherwin Peterhof, wiens lichaam half augustus werd gevonden in een maisveld net over de grens met België, zou zijn gedood bij een ruzie over gestolen geld. Dat bleek tijdens een eerste zitting tegen Priscilla B.(40). De vrouw wordt ervan verdacht met anderen betrokken te zijn geweest bij zijn dood en het wegmaken van het lichaam. "Zij is de spil", zei de officier van justitie. B. ontkende dinsdag in de Amsterdamse rechtbank in tranen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil de komende tijd graag verder praten met D66 en het CDA over "een centrumrechtse samenwerking", waar zij het eerder steevast had over een "centrumrechts kabinet". Volgens Yeşilgöz doet de verkiezingsuitslag het meeste recht aan een dergelijke samenwerking.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde Susan Top krijgt voorlopig de kwesties rond gaswinning en mijnbouw weer onder haar hoede, nu haar collega Karin Dekker (GroenLinks) haar functie heeft neergelegd. De partijloze Top, oud-secretaris van het Groninger Gasberaad, beheerde die portefeuille ook in het vorig jaar gevallen college.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA willen onder meer de spreidingswet behouden, een tijdelijke verblijfsvergunning voor drie jaar invoeren en twee asielstatussen invoeren. Verder worden de laatste stikstofdoelen wat de partijen betreft nog steeds in 2035 gehaald. Dat staat in hun gezamenlijke formatiestuk, dat zij dinsdagmiddag publiceerden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie gaat weer achter mensen aan die de cel in moeten, maar hun straf ontlopen. Sinds maart vorig jaar werden deze arrestanten "niet actief opgespoord" vanwege krapte in de gevangenissen, maar demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) schort die maatregel op. Dat meldt hij in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het VPRO-programma Zomergasten gaat stoppen. Dat heeft de omroep dinsdag gemeld. In een persbericht laat de VPRO weten dat de NPO ervoor heeft gekozen Zomergasten "in zijn huidige vorm na 2026 niet meer voort te zetten". Een woordvoerder laat weten dat het nu niet bekend is of het programma in een andere vorm voortgezet kan worden.
2 uur geleden