Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA wil leeftijdsgrens voor cosmetische ingrepen verhogen

CDA wil leeftijdsgrens voor cosmetische ingrepen verhogen

DEN HAAG (ANP) - Het CDA wil de minimumleeftijd voor cosmetische ingrepen zonder medische noodzaak verhogen van 18 naar 21 jaar. "In hoeverre kan iemand van 18 jaar de gevolgen van een soms ingrijpende cosmetische operatie overzien?", vraagt CDA-Kamerlid Joba van den Berg zich af in De Telegraaf.

De leeftijdsgrens werd onder de vorige minister Edith Schippers al verhoogd naar 18 jaar. Voor ’gewone’ medische operaties geldt dat iemand al vanaf 16 bevoegd is daar zelf over te beslissen. "Dat toont al aan dat er met cosmetische ingrepen iets bijzonders aan de hand is", aldus Van den Berg.

Sommige cosmetisch artsen hanteren op eigen initiatief de grens van 21 en soms zelfs die van 25 jaar. Toch is het nodig deze verhoging centraal te regelen, met de aanpassing van de "veldnorm", vindt de christendemocraat. "Daarmee kunnen we voorkomen dat kwetsbare jongeren alsnog een ingreep ondergaan bij minder verantwoordelijke artsen."

Ze pleit ook voor een verplichte bedenktijd als jongeren een cosmetische ingreep willen ondergaan, betere voorlichting en het ministerie van Volksgezondheid dient de sector te onderzoeken.Tussen 2011 en 2016 moesten zeshonderd mensen zich laten behandelen voor complicaties na een cosmetische ingreep. Daarom wil ze ook een meldplicht voor dergelijke hersteloperaties.

Catharina Meijer, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Cosmetische Geneeskunde, kan zich wel vinden in de verhoging van de leeftijdsgrens. "Als het gaat om puur cosmetische behandelingen, zonder enige medische noodzaak, zouden wij kunnen leven met een verhoging van de leeftijd."

Meer uit Politiek

Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

1 uur geleden
Hermans hoopt dat oppositie zorgplannen als geheel bekijkt

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.

1 uur geleden
Sybrand Buma wordt nieuwe vicepresident Raad van State

DEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.

1 uur geleden
Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

3 uur geleden
Asielminister: stemming over asielwetten nog tot dinsdag spannend

DEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.

3 uur geleden
Geen strafzaak tegen FVD om controversiële video's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.

4 uur geleden
Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

7 uur geleden