Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA wil dat Rutte zich persoonlijk bemoeit met toekomst Nedcar

CDA wil dat Rutte zich persoonlijk bemoeit met toekomst Nedcar

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte moet zich er persoonlijk voor inspannen dat autofabriek VDL Nedcar een nieuwe opdrachtgever krijgt, om de toekomst van de fabriek veilig te stellen, vindt coalitiepartij CDA. Volgens Kamerlid Mustafa Amhaouch is het besluit van BMW om geen Mini Countrymans meer te laten maken zo ingrijpend voor de economie, dat het 'Chefsache' zou moeten zijn voor het kabinet.

Door de beslissing van BMW staan duizenden banen op de tocht, en moet de Limburgse economie een harde klap incasseren. Het CDA vraagt daarom een actieplan van het kabinet. In dat plan moet volgens de christendemocraten ook gekeken worden naar andere behoeften in de regio, bijvoorbeeld op het gebied van infrastructuur.

"Dit is pijnlijk nieuws voor VDL Nedcar en zijn werknemers wier toekomst hiermee een stuk onzekerder is geworden. VDL Nedcar is een belangrijke economische speler waar veel Limburgers hun boterham verdienen", zegt Amhaouch. Minister Eric Wiebes (Economische Zaken) heeft al aangegeven VDL Nedcar te willen helpen met de zoektocht naar een nieuwe klant om de toekomst van het bedrijf zeker te stellen.

"Ik zal erop toezien dat hier ook écht werk van wordt gemaakt", belooft Ahmhaouch.

Meer uit Politiek

Opkomstpercentage schommelt begin van de middag rond 20 procent

DEN HAAG (ANP) - De opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen ligt aan het begin van woensdagmiddag in veel gemeenten rond de 20 procent, met uitschieters beide kanten op. Zo heeft in Assen tot 13.00 uur 21 procent van de kiezers zijn of haar stem uitgebracht. In Nijmegen lag het opkomstpercentage rond dat tijdstip op 20,2.

1 uur geleden
Eerdmans stemt met echtgenote in woonplaats Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.

5 uur geleden
Van der Plas stemt in buurthuiskamer in Deventer

DEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.

5 uur geleden
Van Baarle (DENK) brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.

5 uur geleden
Paternotte stemt in basisschool in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.

5 uur geleden
SP-leider Jimmy Dijk stemt op stadhuis Groningen

GRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.

5 uur geleden
Klaver brengt stem uit in Kunstmuseum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.

5 uur geleden