Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA wil dat betaalde seks strafbaar wordt

CDA wil dat betaalde seks strafbaar wordt

DEN HAAG (ANP) - Het CDA wil dat prostitutie in Nederland verboden wordt. De christelijke partij schaart zich achter een burgerinitiatief van jongerenbeweging Exxpose, die wil dat betaalde seks strafbaar wordt. Daarover wordt donderdag gedebatteerd. Tegen het AD zegt CDA-Kamerlid Anne Kuik dat het nu echt tijd wordt "om een stap verder te gaan".

Kuik noemt het hypocriet dat jonge vrouwen uit arme delen van Europa hier in de prostitutie werken, terwijl niemand wil dat zijn of haar dochter op de Wallen komt te werken. "Prostitutie betekent per definitie ongelijkwaardigheid. De meeste prostituees zouden eigenlijk geen seks willen met de man die voor hen staat. Maar het gebeurt toch, omdat er wordt betaald. De instemming wordt dus afgekocht, de vrouw is een product. Dat kán niet meer in deze moderne tijd."

Volgens Kuik speelt het christelijke uitgangspunt dat seks alleen binnen het huwelijk mag, geen rol voor haar standpunt. "Het gaat mij om emancipatie en het beschermen van vrouwen in een kwetsbare positie", zegt ze. "Prostituees, meestal vrouwen, worden ongelijkwaardig behandeld."

De CDA'er wil dat in Nederland een Zweeds model wordt geïntroduceerd. Daar is betalen voor seks strafbaar en worden de klanten vervolgd. "Je moet wel realistisch zijn", zegt Kuik tegen het AD. "Misstanden en prostitutie zullen blijven bestaan, maar je moet als overheid er wel alles aan doen om het te voorkomen. En vergis je niet, er gebeurt in Nederland nu al heel veel in de illegaliteit."

Kuik zal donderdag een motie indienen waarin ze het kabinet vraagt te onderzoeken wat nodig is om het kopen van seks strafbaar te stellen. De kans dat het kabinet uiteindelijk een verbod invoert is echter klein omdat coalitiegenoten VVD en D66 tegen zijn.

Meer uit Politiek

Boomsma stapt voor verkiezingen over van NSC naar JA21

DEN HAAG (ANP) - NSC-Tweede Kamerlid Diederik Boomsma sluit zich voor de aanstaande verkiezingen op 29 oktober aan bij JA21. Hij is per direct weg bij NSC, maar neemt zijn zetel niet mee. Die stelt hij ter beschikking aan NSC.

13 uur geleden
Bosma noemt band met Nederlands-Indië 'Radar Love'

DEN HAAG (ANP) - "Het verhaal van Nederlands-Indië is voor altijd met onze geschiedenis verweven", zei Kamervoorzitter Martin Bosma bij een herdenking van oorlogsslachtoffers in voormalig Nederlands-Indië. Hij legde een verband met Radar Love van Golden Earring, dat gaat over "een liefde onafhankelijk van tijd en onafhankelijk van plaats".

1 dag geleden
Zeker 6800 reacties op wetsvoorstel 'verheerlijking terrorisme'

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel voor de strafbaarstelling van 'het verheerlijken van terrorisme' heeft tot dusver zeker 6800 openbare reacties gekregen. Dat is uitzonderlijk veel voor een zogenoemde internetconsultatie en tot nu toe het hoogste aantal van dit jaar. Op sociale media roepen maatschappelijke organisaties op om op het voorstel te reageren.

1 dag geleden
BBB vindt nieuwe regels voor dierwaardigheid niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.

2 dagen geleden
BBB wil benoemingsproces adviseurs Raad van State veranderen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.

2 dagen geleden
Oud-politiebaas Jan Struijs wordt lijsttrekker van 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - Oud-voorzitter van de Nederlandse Politiebond Jan Struijs is door het bestuur van 50PLUS voorgedragen als lijsttrekker bij de komende Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. De ledenvergadering moet zijn voordracht op 30 augustus nog bekrachtigen.

2 dagen geleden
Geen bijeenkomst lijsttrekkers op Lowlands na afzegging Yeşilgöz

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Een geplande bijeenkomst met lijsttrekkers van verschillende politieke partijen op Lowlands gaat niet door, nadat VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz afhaakte. Een woordvoerder van Lowlands bevestigt na berichtgeving van het AD dat het evenement, dat nog niet was aangekondigd, niet doorgaat.

2 dagen geleden