Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA wil basisbaan en hogere belasting op vermogen

CDA wil basisbaan en hogere belasting op vermogen

AMERSFOORT (ANP) - Net als veel andere partijen maakt het CDA van bestaanszekerheid een belangrijk punt in de campagne, bleek vrijdag tijdens een lezing door lijsttrekker Henri Bontenbal. Mensen moeten meer belasting betalen over hun vermogen, terwijl arbeid juist minder wordt belast. De partij wil basisbanen, banen die uitkeringsgerechtigden moet helpen om volledig aan het werk te gaan, om te voorkomen dat mensen "langs de kant" staan.

Bontenbal wil ook dat mensen die bijstand ontvangen en samenwonen, hier niet meer op gekort worden. Als het aan de gezinspartij ligt, gaat bovendien de kinderbijslag en het kindgebonden budget flink omhoog.

"Onze bestaanszekerheidsagenda gaat uit van werk als belangrijkste instrument", zegt Bontenbal in zijn Hannie van Leeuwen-lezing in Amersfoort. Daarnaast wil hij een stevig "gezinspakket" om "juist onze gezinnen meer lucht en armslag te bieden". Bontenbal maakt zich zorgen om "stille armoede", vooral onder kinderen, en "sociale armoede, als mensen niet genoeg geld hebben om gewoon mee te kunnen doen aan het maatschappelijk leven". Gemeenten moeten deze mensen kunnen helpen, bijvoorbeeld door alle schulden over te nemen. Op die manier hebben gezinnen niet ontelbaar veel schuldeisers.

Zwaar

Maar ook veel mensen die niet in armoede leven, hebben het volgens de CDA-leider zwaar. Huishoudens met een normaal inkomen hebben soms net genoeg om rond te komen, maar door de stijgende prijzen hebben zij weinig financiële ruimte "om te sparen of een buffer aan te leggen om tegenslag op te vangen. Dit is geen armoede, maar wel onzekerheid. Over bestaanszekerheid."

Hoewel Bontenbal al een aantal plannen uit de doeken deed in zijn lezing in Amersfoort, komt het CDA maandag officieel met haar verkiezingsprogramma. Dit weekeinde wordt de conceptkandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen bekendgemaakt.

Meer uit Politiek

Van Marum wacht onderzoek af over overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.

33 minuten geleden
Stagevergoeding verplichten kan, maar minister ziet ook dilemma's

DEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.

44 minuten geleden
Ook Van Oosten vindt verbetering strafrecht 'wel erg lang' duren

DEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.

1 uur geleden
Van Weel: Iraanse Garde op terroristenlijst zetten is belangrijk

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.

1 uur geleden
Partijleiders balen van lekken uit onderhandelingsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten (D66) en Dilan Yeşilgöz (VVD) en informateur Rianne Letschert balen dat er al is gelekt uit het hoofdlijnenakkoord dat ze samen met het CDA hebben gesloten. Ze weten niet waar het lek vandaan komt, maar hebben hun fracties er wel op aangesproken.

3 uur geleden
Fracties D66, VVD en CDA in conclaaf over coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66, VVD en CDA zijn in conclaaf over het concept-coalitieakkoord dat hun partijleiders hebben uitonderhandeld. Kamerleden krijgen de kans om het document te lezen en kunnen daarna feedback geven.

16 uur geleden
Ministers werken aan wetten tegen Russische schaduwvloot

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe wetten moeten het mogelijk maken om harder op te treden tegen schepen in de Russische schaduwvloot, die onder een valse vlag varen om oliesancties te ontwijken. Demissionair ministers Robert Tieman (Waterstaat, BBB) en David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) melden dat hun ministeries met spoed aan de benodigde wetswijzigingen werken, om deze nog voor de zomer naar de Tweede Kamer te kunnen sturen.

18 uur geleden