CDA-voorman sluit FVD niet uit voor landelijke verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - In een versplinterd politiek landschap heeft het weinig zin om allerlei partijen uit te sluiten, vindt fractievoorzitter van het CDA Pieter Heerma. De partij is dan ook niet van plan om Forum voor Democratie (FVD) uit te sluiten.
Dat CDA Brabant met VVD en FVD praat over het vormen van een college in Brabant, is aan de regionale afdeling, stelt Heerma in WNL Op Zondag. Hij is niet van plan daar een stokje voor te steken.
"Een grote meerderheid ziet en erkent dat er een groot bestuurlijk probleem in Brabant ligt", zegt de CDA-voorman. Uit een peiling van Maurice de Hond blijkt dat 55 procent van CDA-stemmers het goed vindt dat VVD en CDA in Brabant proberen een coalitie te vormen met FVD.
Peiling
Ook op landelijk niveau doet Heerma de deur niet dicht voor FVD. "We zitten in een situatie waarin er zoveel polarisatie is, waarin partijen elkaar over en weer uitsluiten", zegt de christendemocraat. "Dat leidde in 2017 ertoe dat er zoveel partijen elkaar uitgesloten hadden dat er bijna überhaupt geen regering gevormd kan worden. Dat ga ik niet doen."
Volgens de jongste peiling van De Hond blijkt bovendien dat een meerderheid van de Nederlanders vindt dat partijen met FVD en de PVV moeten praten over het vormen van een coalitie als zelfs de grootste partijen minder dan 20 zetels behalen. Van de VVD-aanhangers vinden ongeveer twee op de drie het wel goed als dan wordt verkend of met de FVD, PVV of met beide partijen een regering kan worden gevormd. Van de CDA-kiezers is dat 59 procent.
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten kan zich "enorm" vinden in de zorgen die media hebben geuit in een brief aan informateur Sybrand Buma (CDA) over de dominante rol van techbedrijven. De briefschrijvers vinden het een zorgelijke ontwikkeling dat bedrijven kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te verspreiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 heeft tijdens de verkiezingscampagne duizenden haatberichten verwijderd die volgens Tweede Kamerlid Ingrid Coenradie afkomstig waren uit de PVV-hoek. In het televisieprogramma Pauw & De Wit zei de voormalige PVV-staatssecretaris dat er een "trollenleger" was ingezet.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
23 uur geleden