CDA verliest terrein in Limburg
DEN HAAG (ANP) - Het CDA weet de winst van vier jaar terug in Limburg bij de gemeenteraadsverkiezingen niet vast te houden. De partij kreeg in zeven Limburgse gemeenten de meeste stemmen. Bij de vorige verkiezingen werden de christendemocraten nog in tien gemeenten de grootste. In 2014 ging het ook om zeven gemeenten, blijkt uit cijfers van de Verkiezingsdienst van het ANP.
Vooral in Horst aan de Maas en Bergen behaalde de partij flink minder stemmen dan vier jaar terug. Van de Limburgse gemeenten scoorde het CDA bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen relatief het best in Beesel. 36 procent van de stemmen in die gemeente ging naar de christelijke partij. Relatief de minste stemmen kreeg de partij in Brunssum: daar wist het CDA nog geen 4 procent van de stemmen te behalen. In provinciehoofdstad Maastricht kwam de partij in 2018 nog als grootste uit de bus. Nu ging zo'n 10 procent van de stemmen in Maastricht naar het CDA, waarmee de partij één zetel verliest en als gedeeld tweede uit de bus komt.
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - Een stoet van ongeveer tachtig demonstrerende tractoren zorgt op de A35 tussen Zwolle en Enschede voor een verkeersopstopping, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Ze rijden op de rechter van twee rijstroken. Het veroorzaakt om 13.10 uur een file van 4,4 kilometer in de buurt van Almelo.
49 minuten geledenTONGEREN (ANP/BELGA) - De voortvluchtige Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, is in België veroordeeld tot veertien jaar celstraf in het omvangrijke drugsproces Costa. Van alle verdachten die donderdag hun straf hoorden, heeft de rechter hem de hoogste gevangenisstraf opgelegd.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de maand juli is in Nederland gemiddeld maar 12 millimeter neerslag gevallen. Volgens Weeronline is dat 70 millimeter minder dan gemiddeld in juli in de periode 1998-2025.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De storing bij de matrixborden boven wegen in het noordoosten van Nederland is verholpen. Alle systemen werken weer, meldt Rijkswaterstaat.
4 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een auto en een vrachtwagen op de A27 bij Oosterhout is donderdag een 26-jarige man uit Breda om het leven gekomen. Dat meldt de politie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring bij de verkeerscentrale van Rijkswaterstaat zijn de matrixborden in het noordoosten van Nederland niet te bedienen. Daardoor kan de wegbeheerder tijdelijk geen rode kruizen plaatsen of verwijderen. Ook spitsstroken kunnen erdoor niet open en aangepaste snelheden kunnen niet worden weergegeven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in het eerste halfjaar van 2026 minder hard gegroeid dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Nederland telt daardoor zo'n 18,15 miljoen inwoners. De bevolkingsgroei neemt al sinds 2022 af.
7 uur geleden