Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA verandert standpunt en pleit voor vuurwerkverbod

CDA verandert standpunt en pleit voor vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Het CDA vindt het niet langer te verantwoorden om vuurwerk te verkopen aan consumenten en pleit daarom voor een verbod. De christendemocratische partij stelt voor om alleen organisaties of buurtcoöperaties met een vergunning toe te staan vuurwerk af te steken.

"Je kunt niet steeds zeggen dat je pal achter onze politie en hulpverleners staat, maar een keer per jaar wegkijken", licht CDA-leider Henri Bontenbal toe op X.

Na de afgelopen jaarwisseling drongen burgemeesters uit het hele land opnieuw aan op een vuurwerkverbod. Later sloten ook alle ziekenhuizen zich bij deze oproep aan.

Medestanders van het CDA zijn vooralsnog alleen in de oppositie te vinden. GroenLinks-PvdA en Partij voor de Dieren werken bijvoorbeeld aan een initiatiefwet om consumentenvuurwerk wettelijk te verbieden. Coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB hebben zich hiertegen uitgesproken. De Tweede Kamer gaat binnenkort in debat over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling.

Meer uit Politiek

Faber houdt vast aan asielwetsvoorstellen: ga niets aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber blijft erbij dat zij haar wetsvoorstellen die tot een lagere instroom van asielzoekers zouden moeten leiden, niet wil aanpassen. Ook niet nu de Raad van State in een kritisch advies grote vraagtekens heeft gezet bij de uitvoerbaarheid en effectiviteit van de voorgestelde maatregelen. Toen vorige week de hoofdlijnen van het advies uitlekten, zei Faber ook al dat zij hooguit "een punt of een komma" zou veranderen.

1 uur geleden
Strijd om klimaatmiljarden dreigt rond voorjaarsnota

DEN HAAG (ANP) - De miljarden die nog resteren in het Klimaatfonds dat door het vorige kabinet werd opgetuigd, dreigen inzet te worden van een felle strijd rond de voorjaarsnota. Ook coalitiepartijen hebben hun oog laten vallen op dat fonds om politieke wensen te financieren. In het hoofdlijnenakkoord is afgesproken dat de overgebleven klimaatmiljarden vooral worden gebruikt om de bouw van nieuwe kerncentrales op weg te helpen.

1 uur geleden
Madlener wil inzetten op handhaving bij fatbike

DEN HAAG (ANP) - Minister Barry Madlener (Infrastructuur, PVV) wil inzetten op handhaving om de problemen met de fatbikes op te lossen. De invoer van illegale fatbikes moet harder worden aangepakt en opgevoerde fatbikes moeten sneller worden opgespoord met rollerbanken, zei de bewindsman in een debat over de verkeersveiligheid. Drie regeringspartijen reageerden ontstemd.

13 uur geleden
Hermans wil geen extra klimaatmiljarden voor landbouw inzetten

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) voelt er niets voor om 5 miljard euro uit het Klimaatfonds te halen en te gebruiken voor de landbouwsector. In een opmerkelijke zet pleitte de Eerste Kamer hiervoor. Gesteund door de BBB, de grootste partij in de senaat, vroeg een meerderheid om deze kasschuif. Maar toen eerder een soortgelijk plan voorbijkwam in de Tweede Kamer, was de partij van Caroline van der Plas nog tegen.

14 uur geleden
Kamermeerderheid pleit voor herinvoering alcoholslot

DEN HAAG (ANP) - Het alcoholslot moet terugkomen, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. In een debat over verkeersveiligheid pleiten onder meer PVV, GroenLinks-PvdA en VVD voor deze maatregel. NSC laat tegenover ANP weten "niet tegen" te zijn, maar Kamerlid Olger van Dijk wil wel zicht op de kosten en gevolgen.

14 uur geleden
Universiteitsbestuurder Daniël Wigboldus nieuwe CdK Gelderland

ARNHEM (ANP) - Hoogleraar en voormalig bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, Daniël Wigboldus, is voorgedragen als nieuwe commissaris van de Koning (CdK) in Gelderland. De leden van Provinciale Staten droegen Wigboldus dinsdagavond voor na een besloten vergadering.

16 uur geleden
Coenradie denkt niet aan opstappen: no way, het probleem blijft

DEN HAAG (ANP) - Ook als ze zich toch genoodzaakt ziet gevangenen nog eerder vrij te laten, denkt staatssecretaris Ingrid Coenradie (PVV) niet aan opstappen. Haar partijleider Geert Wilders zou hebben gedreigd haar weg te sturen. "Als ik opstap, dan blijft het probleem", zegt de staatssecretaris in gesprek met Eva Jinek in haar praatprogramma.

16 uur geleden