CDA-senator ziet wel wat in links plan voor vermogenstaks
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van het CDA ziet wel wat in het voorstel van GroenLinks en PvdA voor een belasting op vermogen, nu blijkt dat de onwettelijke taks op vermogensrendement van tafel moet. Niek Jan van Kesteren, voorzitter van de christendemocratische senaatsfractie, vindt het plan van de linkse partijen voor een progressieve heffing "sterk, omdat het eenvoudige voorstellen zijn".
Van Kesteren gaf bevestigend antwoord op de vraag van Paul Rosenmöller (GroenLinks) of met het CDA "het gesprek te voeren valt" over een belasting op vermogen. Hoe hoger het vermogen, hoe meer belasting erover moet worden betaald, vinden de linkse partijen. Van Kesteren tekent daarbij wel aan dat de percentages die het linkse blok voorstelt "licht ontwrichtende werkingen zullen hebben in de Nederlandse verhoudingen".
De vermogensrendementsheffing in Box 3 is meteen een groot hoofdpijndossier voor het nieuwe kabinet. De Hoge Raad verklaarde die spaartaks onwettig en zei dat in elk geval de mensen in het massabezwaar "rechtsherstel" moeten krijgen. Het kabinet werkt nu aan een peperdure compensatie, en denkt na over een vervanger van de vermogensrendementsheffing. Die taks werd gebaseerd op een fictief rendement in plaats van de daadwerkelijke inkomsten uit vermogen. Daardoor zijn vooral mensen met een groot bedrag op de spaarrekening de dupe. Zij moesten belasting betalen over een rendement dat ze door de lage rentestand bij lange na niet verdienden aan hun spaargeld.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.
14 minuten geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
14 minuten geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie tegen Protix, een grote insectenkweker. Volgens de organisatie doet het bedrijf misleidende duurzaamheidsclaims.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.
4 uur geleden