Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA presenteert kandidaten voor lijsttrekkerschap

CDA presenteert kandidaten voor lijsttrekkerschap

DEN HAAG (ANP) - Het CDA maakt vrijdag aan het eind van de middag bekend welke kandidaten mogen meedoen aan de strijd om het lijsttrekkerschap. Het lijkt een spannende strijd te worden. Twee bewindslieden en twee Kamerleden hebben zich in elk geval gemeld.

Het leek eerder deze week een strijd te worden tussen vicepremier en minister van Volksgezondheid, Hugo de Jong, en staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. Maar woensdag mengde zich Martijn van Helvert in de strijd en een dag later kondigde Pieter Omtzigt aan lijsttrekker te willen worden.

De Jonge wil de grote steden voor het CDA heroveren. De partij moet in het politieke midden blijven, vindt hij. Hij kreeg onder meer steun van oud-leider Sybrand Buma en minister Ferd Grapperhaus. Mona Keijzer sluit net als Martijn van Helvert samenwerking met Forum voor Democratie niet uit. Omtzigt wil zorgen dat de overheid er weer is voor haar burgers. Omdat zeker vier kandidaten zich hebben gemeld, wordt verwacht dat het bestuur meer dan één kandidaat zal voordragen.

Debat op 6 juli

Hoeveel kandidaten zich precies hebben gemeld voor het lijsttrekkerschap wilde een woordvoerder van de partij niet kwijt. Over ruim een week, op 6 juli, zal er vermoedelijk een debat zijn tussen de kandidaat-lijsttrekkers. Tussen 6 en 9 juli kan er gestemd worden waarna de winnaar op 9 juli bekend wordt gemaakt.

Gegadigden die niet zijn voorgedragen door het partijbestuur maken op een andere manier alsnog kans op deelname aan de lijsttrekkersstrijd. Zij kunnen alleen als kandidaat meedoen als ze de steun hebben van drie provinciale of tien lokale afdelingen. Ook met steun van 1 procent van de CDA-leden kunnen ze op het stembiljet.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep vastgesteld in Ede

EDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.

11 minuten geleden
CBS: 5000 minder vacatures in onderwijs

DEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
SCP ziet in coalitieplannen risico dat ongelijkheid toeneemt

DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.

6 uur geleden
Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

12 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

13 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

14 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

14 uur geleden