CDA presenteert kandidaten voor lijsttrekkerschap
DEN HAAG (ANP) - Het CDA maakt vrijdag aan het eind van de middag bekend welke kandidaten mogen meedoen aan de strijd om het lijsttrekkerschap. Het lijkt een spannende strijd te worden. Twee bewindslieden en twee Kamerleden hebben zich in elk geval gemeld.
Het leek eerder deze week een strijd te worden tussen vicepremier en minister van Volksgezondheid, Hugo de Jong, en staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. Maar woensdag mengde zich Martijn van Helvert in de strijd en een dag later kondigde Pieter Omtzigt aan lijsttrekker te willen worden.
De Jonge wil de grote steden voor het CDA heroveren. De partij moet in het politieke midden blijven, vindt hij. Hij kreeg onder meer steun van oud-leider Sybrand Buma en minister Ferd Grapperhaus. Mona Keijzer sluit net als Martijn van Helvert samenwerking met Forum voor Democratie niet uit. Omtzigt wil zorgen dat de overheid er weer is voor haar burgers.
Hoeveel kandidaten zich precies hebben gemeld voor het lijsttrekkerschap wilde een woordvoerder van de partij niet kwijt. Over ruim een week op 6 juli zal er vermoedelijk een debat zijn tussen de kandidaat-lijsttrekkers. Tussen 6 en 9 juli kan er gestemd worden waarna de winnaar op 9 juli bekend wordt gemaakt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
11 uur geleden