Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA praat met Omtzigt over uitslag lijsttrekkersstrijd

CDA praat met Omtzigt over uitslag lijsttrekkersstrijd

DEN HAAG (ANP) - Het partijbestuur van het CDA is in gesprek met Kamerlid Pieter Omtzigt over de lijsttrekkersverkiezing van vorige maand, die Omtzigt nipt verloor van vicepremier Hugo de Jonge. Of er een onderzoek naar de uitslag komt, wil een woordvoerder van de partij niet zeggen. "Daar komen wij op een gegeven moment op terug."

Het AD en De Telegraaf melden dat er een onderzoek komt naar de verkiezingen. De Jonge versloeg Omtzigt met ruim tweehonderd stemmen verschil. Volgens De Telegraaf is het nieuwe onderzoek zo beperkt van opzet, dat het alleen maar tot de bekrachtiging van De Jonges overwinning kan leiden.

Omtzigt vroeg vorige week het partijbestuur om opheldering, nadat was gebleken dat een enkele CDA-leden na het uitbrengen van hun stem op hun computer werden bedankt voor hun keuze voor de kandidaat waar ze juist niet op hadden gestemd. Hij kreeg daarbij steun van Mona Keijzer, die eerder in de race om het leiderschap afviel.

Vorige week zei De Jonge nog er niet aan te twijfelen dat de lijsttrekkersverkiezing eerlijk is verlopen. Ook het partijbestuur verklaarde dat de verkiezing correct was verlopen.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

8 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

9 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

11 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

12 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

13 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

14 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

17 uur geleden