CDA praat met Omtzigt over uitslag lijsttrekkersstrijd
DEN HAAG (ANP) - Het partijbestuur van het CDA is in gesprek met Kamerlid Pieter Omtzigt over de lijsttrekkersverkiezing van vorige maand, die Omtzigt nipt verloor van vicepremier Hugo de Jonge. Of er een onderzoek naar de uitslag komt, wil een woordvoerder van de partij niet zeggen. "Daar komen wij op een gegeven moment op terug."
Het AD en De Telegraaf melden dat er een onderzoek komt naar de verkiezingen. De Jonge versloeg Omtzigt met ruim tweehonderd stemmen verschil. Volgens De Telegraaf is het nieuwe onderzoek zo beperkt van opzet, dat het alleen maar tot de bekrachtiging van De Jonges overwinning kan leiden.
Omtzigt vroeg vorige week het partijbestuur om opheldering, nadat was gebleken dat een enkele CDA-leden na het uitbrengen van hun stem op hun computer werden bedankt voor hun keuze voor de kandidaat waar ze juist niet op hadden gestemd. Hij kreeg daarbij steun van Mona Keijzer, die eerder in de race om het leiderschap afviel.
Vorige week zei De Jonge nog er niet aan te twijfelen dat de lijsttrekkersverkiezing eerlijk is verlopen. Ook het partijbestuur verklaarde dat de verkiezing correct was verlopen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De dreiging tegen de van corruptie verdachte ambtenaar van de gemeente Amsterdam, Jim B. (48), is de afgelopen weken "flink verhevigd", zei zijn advocaat Mark Teurlings vrijdag aan het begin van de inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen B. en twee medeverdachten.
36 minuten geledenOPHEUSDEN (ANP) - Fractievoorzitter Rob Scheurwater van de lokale SGP vindt het verloop van het protest tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente Neder-Betuwe "onacceptabel." Daarbij ontstond in de loop van de avond in Opheusden, waar het gemeentehuis staat, een grimmige sfeer waarbij met zwaar vuurwerk werd gegooid.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe manier waarop mensen asiel moeten aanvragen in Nederland, werkt niet goed. Dat concluderen VluchtelingenWerk Nederland (VWN) en de Vereniging Asieladvocaten en -Juristen Nederland (VAJN) over de procedure, die honderd dagen geleden werd ingevoerd.
4 uur geledenGELDROP (ANP) - Bij een horecagelegenheid in het Noord-Brabantse Geldrop is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afgegaan. Dat gebeurde vlak na 01.00 uur aan de Heuvel, meldt de politie.
7 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Bij een protest donderdagavond tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente Neder-Betuwe heeft de politie meer dan tien mensen aangehouden. Een woordvoerder kon nog geen exact getal geven. De raadsleden die sinds het aflopen van hun vergadering over het asielvraagstuk in het gemeentehuis verbleven, kunnen het gebouw weer uit, zegt hij. "De rust is grotendeels teruggekeerd."
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De allerlaatste uitzending van Kassa wordt in december gepresenteerd door Felix Meurders. Hij neemt de presentatie over van Amber Kortzorg, die dan met zwangerschapsverlof is. Dat onthulde de presentatrice donderdag in de NPO 1-talkshow Pauw & De Wit.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.
11 uur geleden