CDA moet congres stopzetten door problemen met techniek
DEN HAAG (ANP) - Het CDA heeft zijn onlinecongres moeten stopzetten door aanhoudende technische problemen. Urenlang kampte de partij met mankementen aan het stemsysteem en de chat. Uiteindelijk begaf ook de verbinding het, laat de partij op Twitter weten.
Leden mochten op de tweede congresdag stemmen over aanpassingen in het verkiezingsprogramma die door verschillende afdelingen zijn voorgesteld. Het gaat om voorgestelde aanpassingen die al steun kregen in verschillende 'deelsessies' die vrijdag werden gehouden, maar niet genoeg stemmen om zonder meer te worden opgenomen in het partijprogramma. Een aantal voorstellen is weggestemd, mede op advies van de programmacommissie. Wel nam het congres een voorstel om jaarlijks 400 miljoen euro opzij te zetten tegen ondermijnende criminaliteit. Dit komt in het verkiezingsprogramma.
De stemming over een amendement waarin wordt gepleit voor een verbod op consumentenvuurwerk, kon nog niet worden vastgesteld. Zaterdag zou ook de nieuwe kandidatenlijst worden afgehandeld, waarmee minister Wopke Hoekstra officieel tot lijsttrekker van het CDA wordt benoemd. Daarnaast zou nog worden gestemd over een drietal resoluties, over onder andere vluchtelingen over het Griekse eiland Lesbos en het halveren van het aantal plekken waar sigaretten worden verkocht.
"Wij zullen het resterende programma op een andere dag afhandelen en deelnemers informeren over de datum", zegt de partij hierover.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
1 dag geleden