CDA moet congres stopzetten door problemen met techniek
DEN HAAG (ANP) - Het CDA heeft zijn onlinecongres moeten stopzetten door aanhoudende technische problemen. Urenlang kampte de partij met mankementen aan het stemsysteem en de chat. Uiteindelijk begaf ook de verbinding het, laat de partij op Twitter weten.
Leden mochten op de tweede congresdag stemmen over aanpassingen in het verkiezingsprogramma die door verschillende afdelingen zijn voorgesteld. Het gaat om voorgestelde aanpassingen die al steun kregen in verschillende 'deelsessies' die vrijdag werden gehouden, maar niet genoeg stemmen om zonder meer te worden opgenomen in het partijprogramma. Een aantal voorstellen is weggestemd, mede op advies van de programmacommissie. Wel nam het congres een voorstel om jaarlijks 400 miljoen euro opzij te zetten tegen ondermijnende criminaliteit. Dit komt in het verkiezingsprogramma.
De stemming over een amendement waarin wordt gepleit voor een verbod op consumentenvuurwerk, kon nog niet worden vastgesteld. Zaterdag zou ook de nieuwe kandidatenlijst worden afgehandeld, waarmee minister Wopke Hoekstra officieel tot lijsttrekker van het CDA wordt benoemd. Daarnaast zou nog worden gestemd over een drietal resoluties, over onder andere vluchtelingen over het Griekse eiland Lesbos en het halveren van het aantal plekken waar sigaretten worden verkocht.
"Wij zullen het resterende programma op een andere dag afhandelen en deelnemers informeren over de datum", zegt de partij hierover.
Meer uit Politiek
DEN BOSCH (ANP) - Christine Teunissen zal opkomen voor dieren én mensen, beloofde ze op haar eerste congres als leider van Partij voor de Dieren. "We zijn bij de dieren begonnen. En vanuit de belangen van de dieren volgen de belangen van de natuur, ecosystemen en mensen die in de verdrukking komen", zo sprak de politica haar partijgenoten zaterdagmiddag toe in de Brabanthallen in Den Bosch.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De medeoprichter en oud-partijvoorzitter van de SP Hans van Hooft is overleden, meldt de partij op haar website. De partij roemt zijn betrokkenheid bij de SP en hoe hij als politicus dichtbij de mensen stond. "Hans wist dat praten over verandering slechts helpt als dat in actie wordt omgezet", schrijft de partij over zijn jaren als wethouder in Nijmegen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten is "heel blij" dat de EU-regeringsleiders vrijdag hebben afgesproken gezamenlijk meer te doen om illegale drugshandel tegen te gaan en ook strenger te zijn op landen die drugscriminelen faciliteren. Nederland heeft daarop aangedrongen, mede omdat Sierra Leone de veroordeelde Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos weigert uit te leveren. Jetten is ervan overtuigd dat als Nederland en andere EU-landen steun aan het West-Afrikaanse land stopzetten, de druk wordt opgevoerd om hem uit te leveren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig onderwijsministers Ingrid van Engelshoven en Arie Slob worden volgende week verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronavirus. De verhoorweek staat in het teken van het effect van de coronamaatregelen op het onderwijs.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt de optie open om nieuwe kerncentrales te bouwen in de buurt van de Eemshaven in Groningen. Daar zijn twee mogelijke locaties. Ook het Zeeuwse Terneuzen staat nog op de lijst. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat benadrukt dat er nog geen besluit is genomen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de EU-regeringsleiders overheerst het gevoel van hoop op een stabielere situatie in Iran "zonder naïef te zijn", zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top vrijdag. "Maar wel in de wetenschap dat het Iraanse regime nog steeds in positie zit, wat slecht nieuws is voor de Iraanse bevolking."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De reparaties aan de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Rotterdam en de invoering van een nieuw Europees systeem voor spoorbeveiliging zijn "echt nodig", zegt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA). Later dit jaar moet ze zich buigen over mogelijke bezuinigingen op infrastructuur.
1 dag geleden