Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA: meer tijd voor overgang pensioenfondsen naar nieuw stelsel

CDA: meer tijd voor overgang pensioenfondsen naar nieuw stelsel

DEN HAAG (ANP) - Behalve de Eerste Kamerfracties van GroenLinks en de PvdA wil ook die van het CDA dat pensioenfondsen indien nodig langer de tijd krijgen om over te stappen naar het nieuwe stelsel. De regeringspartij vreest voor een chaos als vlak voor de huidige deadline van 1 januari 2027 alle fondsen tegelijk de overstap willen maken.

De specialisten die nodig zijn om de pensioenaanspraken van deelnemers ordentelijk over te zetten, zijn schaars. En omdat de parlementaire behandeling van de nieuwe pensioenwet veel langer heeft geduurd dan gedacht, zullen naar verwachting veel fondsen tot het laatste moment wachten met wat in jargon 'invaren' wordt genoemd.

Linkse fracties

CDA-senator Ria Oomen is nog niet gerustgesteld door sussende woorden van pensioenminister Carola Schouten, die beloofd heeft de situatie rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel nauwlettend in de gaten te houden. Net als haar linkse collega's wil zij van Schouten horen dat de deadline eventueel kan worden opgerekt.

Behalve een ruimere deadline willen de PvdA en GroenLinks een blijvende regeling die ervoor zorgt dat mensen met een zwaar beroep eerder met pensioen kunnen. Daarnaast hameren zij erop, net als eerder de linkse fracties in de Tweede Kamer, dat het nieuwe stelsel ervoor moet zorgen dat meer mensen pensioen gaan opbouwen.

Betoog

Met voldoende toezeggingen op deze punten lijkt Schouten zich dinsdag, wanneer de senaat de wetsbehandeling hoopt af te ronden, te kunnen verzekeren van een meerderheid voor de pensioenwet. In de Tweede Kamer stemden naast de coalitiepartijen de PvdA en GroenLinks voor de wet. Deze partijen hebben ook in de Eerste Kamer samen een meerderheid.

Onder meer de SP en 50PLUS zijn fel tegen de pensioenwet en zetten alles op alles om de stemming erover, die voor volgende week gepland staat, uitgesteld te krijgen. 50PLUS-senator Martin van Rooijen kwam in een ruim twee uur durend betoog met tal van oproepen aan het kabinet om het wetsvoorstel aan te passen. In tegenstelling tot de Tweede Kamer heeft de Eerste Kamer dat recht zelf niet.

Grootste verbouwing

SP-senator Tiny Kox kwam op de valreep met een nieuw argument. Omdat de pensioenwet ook de oudedagsvoorziening regelt voor (voormalige) Tweede Kamerleden, is volgens hem een tweederdemeerderheid nodig.

Het nieuwe pensioenstelsel verandert de manier waarop pensioenfondsen een pot van in totaal 1500 miljard euro beheren. Het is daarmee de grootste verbouwing op sociaal-economisch gebied van de afgelopen decennia.

Meer uit Politiek

Provincies willen geen noodopvang, maar uitvoering spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - De provincies hebben demissionair minister Mona Keijzer van Asiel en Migratie opgeroepen om de spreidingswet uit te voeren, in plaats van te vragen om noodopvanglocaties. Acht provincies kregen deze week het verzoek om met spoed elk 325 extra plekken in de noodopvang te realiseren. Als reactie stuurden de commissarissen van de Koning een gezamenlijke brief aan Keijzer.

11 uur geleden
Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) kiest voor de bekritiseerde kabelroute langs Schiermonnikoog. Er moeten zware kabels door de Waddenzee komen om windenergie van de Noordzee aan land te brengen. Dit is volgens de klimaat- en energieminister de 'snelste en meest betrouwbare route', schrijft ze in een Kamerbrief.

12 uur geleden
NRC: contact tussen FVD en entourage Poetin

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid voor Forum voor Democratie (FVD) Ralf Dekker nam in maart deel aan een videoconferentie met Russische politici, waarachter een campagne van het Kremlin schuilging om de NAVO te ondermijnen. Dat schrijft NRC.

22 uur geleden
VluchtelingenWerk blij met uitspraak over asielverzoeken Jemen

DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland zegt blij te zijn met de uitspraak van de Raad van State over de asielaanvragen van mensen uit Jemen. De hoogste bestuursrechter oordeelde woensdag dat demissionair minister David van Weel van Asiel beter moet uitleggen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen.

1 dag geleden
RvS: onderbouw waarom niet alle Jemenieten asiel krijgen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel, VVD) moet beter onderbouwen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen, oordeelt de Raad van State. Momenteel is het beleid dat Jemenieten alleen mogen blijven als zij persoonlijk gevaar lopen. De minister vindt dat er geen sprake is van een uitzonderlijk onveilige situatie, waarin alle asielzoekers zouden mogen blijven. Maar de hoogste bestuursrechter vindt dat hij dit niet goed heeft gemotiveerd.

1 dag geleden
Meer partijen willen verkiezingsprogramma laten doorrekenen

DEN HAAG (ANP) - Vergeleken met de vorige Tweede Kamerverkiezingen zijn meer partijen van plan hun programma te laten doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB). Zeker tien partijen zijn dit van plan. De vorige keer waren het er acht. Vooral kleinere oppositiepartijen doen niet mee, uit principiële redenen of omdat ze het te veel moeite vinden.

2 dagen geleden
Veldkamp tevreden over militaire steun VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Nederland is tevreden met de afspraak die de Amerikaanse president Donald Trump en NAVO-baas Mark Rutte hebben gemaakt om op kosten van Europese lidstaten van het bondgenootschap extra Amerikaanse wapens naar Oekraïne te sturen. "Ik ben erg blij dat Europa en de VS op dit punt op een lijn zitten", zei demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 dagen geleden