CDA maakt nieuwe lijsttrekker bekend
DEN HAAG (ANP) - Als het goed is, heeft het CDA woensdag een nieuwe politiek leider, Hugo de Jonge of Pieter Omtzigt. Beiden streden de afgelopen weken om de gunst van de achterban, die een lijsttrekker mag kiezen voor de verkiezingen voor een nieuwe Tweede Kamer in maart.
In de eerste ronde viel staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer af. Zij trok 11,6 procent van de stemmen en riep haar aanhangers op in de beslissende ronde op Pieter Omtzigt te stemmen. Het Kamerlid wil zowel Keijzer als minister van Financiën Wopke Hoekstra in zijn team. Hoekstra heeft aangegeven bereid te zijn voor Omtzigt het kabinet in te gaan, mocht het CDA opnieuw deel uitmaken van de regeringscoalitie. Omtzigt zelf wil in de Kamer blijven.
Dit alles maakt de definitieve ronde extra spannend. Vicepremier en zorgminister De Jonge kreeg 48,7 procent van de CDA-leden achter zich en Omtzigt 39,7 procent. In totaal bracht 66 procent van de CDA-leden zijn stem uit. In de laatste ronde mocht iedereen opnieuw een stem uitbrengen en kunnen de stemmen uit de nu nog ontbrekende 34 procent de doorslag geven. De stembus ging dinsdag overigens al dicht.
In de Remise in Den Haag zal om 12.00 uur duidelijk worden wie de stemming heeft gewonnen. Daarna zal de nieuwe CDA-leider zich kort presenteren. Vanwege de coronamaatregelen kunnen weinig mensen de bijeenkomst bijwonen.
De bekendmaking is voor het publiek te volgen op de site van het CDA en via Politiek24, het politieke kanaal van de NPO.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
1 dag geleden