
CDA-leider in Europarlement blij met voordracht Wopke Hoekstra
BRUSSEL (ANP) - De delegatieleider van het CDA in het Europees Parlement Tom Berendsen is "erg blij met deze voordracht" van Eurocommissaris Wopke Hoekstra voor een tweede termijn. Berendsen toont zich ook blij verrast dat deze belangrijke post aan een CDA'er wordt gegund, want in de regeringscoalitie van PVV, VVD, BBB en NSC zit het CDA inmiddels niet meer. "Het zijn turbulente tijden in en rond Europa, ik ben blij dat het kabinet kiest voor stabiliteit en ervaring", zegt Berendsen.
Hoekstra moet nog wel officieel worden uitgekozen door voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, maar dat lijkt wel goed te zitten. Dat Von der Leyen vertrouwen heeft in Hoekstra is recent nog gebleken toen zij hem een uitbreiding gaf van zijn huidige portefeuille 'Klimaat'. Von der Leyen heeft hem daarnaast nog 'Transport' gegeven. Dat gebeurde nadat de Eurocommissaris voor Transport, Adina Valean, met haar taak stopte.
In het najaar moet Hoekstra bovendien een hoorzitting ondergaan in het Europees Parlement.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De top van Nieuw Sociaal Contract heeft overwogen om de partij op te heffen, heeft minister en lijsttrekkerskandidaat Eddy van Hijum gezegd bij het radioprogramma Met het Oog op Morgen. "Gaan we verder met elkaar, of is dit experiment mislukt?", hebben hij en meerdere kopstukken zich afgevraagd na "een enorm turbulente anderhalf jaar".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Garnalenvissers krijgen tot 2045 een natuurvergunning, bevestigt de woordvoerder van staatssecretaris Jean Rummenie (Visserij, BBB) na berichtgeving in De Telegraaf. De oude vergunning van de vissers is al ruim twee jaar verlopen en op 1 juli zou ook hun gedoogvergunning aflopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (Emancipatie, VVD) gaat namens het kabinet naar de Pride in Boedapest, bevestigt haar woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. De Hongaarse overheid heeft alle prides verboden, maar de burgemeester van Boedapest is van plan om deze toch te organiseren. Als de lhbti-mars inderdaad verboden blijkt, zal Paul niet meelopen en alleen naar activiteiten gaan die rondom de Pride worden georganiseerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig VVD-bewindspersoon Klaas Dijkhoff heeft samen met een aantal anderen een actiegroep opgericht om de democratie in Nederland te versterken. De stichting Voor Ons Nederland (VON) wil naar eigen zeggen de "milde meerderheid" verenigen en tegenwicht bieden aan "populistische en antidemocratische krachten".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is vrijwel verenigd in haar steun voor de verhoging van de NAVO-norm naar 5 procent. Dat bleek dinsdag tijdens een debat. Over hoe het allemaal betaald moet worden, verschillen de partijen sterk van mening.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "verstandig" als tijdens de NAVO-top wordt besloten dat de verhoging van de NAVO-norm in 2032 moet worden gerealiseerd door de lidstaten van het bondgenootschap. Maar voor het demissionaire kabinet is dat jaartal geen halszaak, aldus premier Dick Schoof. "De eenheid van de NAVO is het allerbelangrijkste."
12 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische luchtvaartmaatschappijen El Al en Arkia brengen in kaart hoeveel buitenlandse reizigers Israël per vliegtuig zouden willen verlaten. Dat meldt de Nederlandse ambassade in Tel Aviv in een bericht aan Nederlanders in Israël. Het ministerie adviseerde Nederlanders eerder om Israël over land via Jordanië of Egypte te verlaten, waarbij uitreizen via Egypte meer mogelijkheden biedt.
13 uur geleden