Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA-leider Hoekstra wil meer vaart in kabinetsformatie

CDA-leider Hoekstra wil meer vaart in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra vindt dat er meer vaart in de kabinetsformatie moet komen. "Wij hebben nu twee maanden verdaan met bezig zijn met onszelf", aldus Hoekstra na zijn gesprek met informateur Mariƫtte Hamer. "Er zal op een gegeven moment toch een keer geformeerd moeten worden."

Hamer ontvangt dinsdag de fractieleiders van de negen grootste partijen in de Tweede Kamer. Maandag waren de kleinere partijen al aan de beurt. Het is inmiddels de vierde keer dat zo'n rondgang langs alle partijen wordt gemaakt. Als het aan Hoekstra ligt wordt snel een keuze gemaakt welke partijen om tafel gaan om te kijken of samenwerking mogelijk is. "We moeten gewoon aan het werk."

De CDA-leider vindt dat daar wel een brede groep partijen bij moet worden betrokken. Hij noemt niet alleen de PvdA en GroenLinks maar ook de ChristenUnie, SGP, JA21 en SP. Regeringsdeelname van zijn eigen partij sluit hij niet uit maar een rol in de oppositie evenmin. Het initiatief in de formatie ligt volgens Hoekstra nog altijd bij VVD en D66, de twee grootste partijen in de Kamer.

Als demissionair minister van Financiƫn werkt Hoekstra aan aanvullende steun voor bedrijven in verband met de coronacrisis. Maar er zijn ook grote en structurele problemen die om een oplossing vragen, benadrukt hij. Daar moet "met gezwinde spoed" verder over gesproken worden. Hoe langer dat duurt, hoe meer er op het bord komt van het demissionaire kabinet, waarschuwt hij.

Meer uit Politiek

Ouwehand mist reflectie coalitie op 'haatzaaierij' vorige kabinet

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) mist in het coalitieakkoord van D66, de VVD en het CDA een reflectie op "de haatzaaierij" die volgens haar door het kabinet-Schoof "werd verheven tot beleid en wetgeving". Dat kabinet, met daarin de radicaalrechtse PVV als grootste partij, heeft volgens Ouwehand schade aangericht die nog steeds wordt gevoeld. "Ik heb geen reflectie gezien op hoe je die schade gaat herstellen."

5 minuten geleden
SGP verwijt Jetten tenen trappen om draagmoederschap en lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - De SGP verwacht "fijngevoeligheid" van beoogd premier Rob Jetten, zei partijleider Chris Stoffer in het debat over het coalitieakkoord. "Als hij inschat dat het met een beetje tenen trappen wel goedkomt, denk ik dat zijn antenne nog wat beter afgestemd moet worden."

6 minuten geleden
JA21 mist 'cruciale keuzes' op vier thema's in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - JA21 mist op vier thema's "cruciale keuzes" in het coalitieakkoord van D66, de VVD en het CDA. Annabel Nanninga, die inviel voor een zieke Joost Eerdmans, is niet tevreden met de keuzes die de coalitie maakt op het gebied van migratie, veiligheid, klimaatbeleid en belastingen.

35 minuten geleden
BBB hekelt hogere btw in de sierteelt, oftewel 'tulpentaks'

DEN HAAG (ANP) - Dat de coalitie het lage btw-tarief voor de sierteelt wil afschaffen, gaat volgens BBB een "hele hoop leed" opleveren. Partijleider Caroline van der Plas voorspelde in het debat over het coalitieakkoord: "Honderden miljoenen omzetverlies, duizenden banen staan op het spel en een bosje bloemen wordt straks onbetaalbaar."

46 minuten geleden
Nog geen Kamermeerderheid tegen AOW-plan coalitie

DEN HAAG (ANP) - Er is nog geen Kamermeerderheid tegen het fel bekritiseerde plan van de coalitie om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen. Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) wilde een uitspraak van de Kamer tegen de plannen, maar dat vindt PVV-afsplitser Gidi Markuszower "prematuur". Zijn fractie telt zeven zetels. Ook de SGP is tegen.

1 uur geleden
Oppositie waarschuwt voor verstoorde verhoudingen door AOW-plan

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en ChristenUnie waarschuwen dat het coalitieplan om de AOW-leeftijd te verhogen de verhoudingen met oppositiepartijen kan verstoren. Mirjam Bikker (ChristenUnie) wijst Henri Bontenbal (CDA) erop dat jaren van discussie nodig waren om een pensioenakkoord te sluiten en dat vervolgens om te zetten in wetgeving. Zij vreest tijdens het debat over het coalitieakkoord dat de minderheidscoalitie het "vertrouwen beschaamt" door dit akkoord open te breken.

2 uur geleden
Dijk valt Klaver aan op bereidheid deals te sluiten met coalitie

DEN HAAG (ANP) - Waarom staat u ervoor open om deals te sluiten met de coalitie, vroeg SP-leider Jimmy Dijk aan Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA). Volgens Dijk is daarvoor "geen enkele noodzaak".

3 uur geleden