CDA-leider Hoekstra wil coördinator tegen anti-homogeweld
DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra pleit in de aanloop naar het eerste grote verkiezingsdebat voor een Nationaal Coördinator om geweld tegen LHBTI'ers (lesbiennes, homo's, biseksuelen, transgender en intersekse personen) in beeld te brengen. Dat moet helpen om tot een landelijke aanpak te komen om daders van geweld tegen deze groep sneller op te pakken en te berechten.
Hoekstra is de eerste lijsttrekker van het CDA die namens zijn partij aanwezig is bij het debat van belangenorganisatie COC Nederland.
"Het moet voor iedereen normaal zijn om zonder gevolgen over straat te kunnen gaan", zegt Hoekstra hierover. "Zonder angst voor geweld of repressie. Ik vind het vreselijk dat voor deze groep dat niet normaal is." Hij wil ervoor zorgen dat slachtoffers van anti-homogeweld sneller aangifte doen en wil daarnaast "extra aandacht in de opsporing en in de opleiding van agenten".
Ook moet de coördinator bedreigingen en intimidatie van LHBTI'ers op sociale media in kaart brengen. De politie kan dan ook online beter optreden, verwacht de partij. "Zo’n aanpak is breder dan alleen het strafrecht. Het gaat ook over de arbeidsmarkt, het onderwijs of de opvang van slachtoffers", zegt Hoekstra.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
12 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
19 uur geleden