CDA-leider Hoekstra wil coördinator tegen anti-homogeweld
DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra pleit in de aanloop naar het eerste grote verkiezingsdebat voor een Nationaal Coördinator om geweld tegen LHBTI'ers (lesbiennes, homo's, biseksuelen, transgender en intersekse personen) in beeld te brengen. Dat moet helpen om tot een landelijke aanpak te komen om daders van geweld tegen deze groep sneller op te pakken en te berechten.
Hoekstra is de eerste lijsttrekker van het CDA die namens zijn partij aanwezig is bij het debat van belangenorganisatie COC Nederland.
"Het moet voor iedereen normaal zijn om zonder gevolgen over straat te kunnen gaan", zegt Hoekstra hierover. "Zonder angst voor geweld of repressie. Ik vind het vreselijk dat voor deze groep dat niet normaal is." Hij wil ervoor zorgen dat slachtoffers van anti-homogeweld sneller aangifte doen en wil daarnaast "extra aandacht in de opsporing en in de opleiding van agenten".
Ook moet de coördinator bedreigingen en intimidatie van LHBTI'ers op sociale media in kaart brengen. De politie kan dan ook online beter optreden, verwacht de partij. "Zo’n aanpak is breder dan alleen het strafrecht. Het gaat ook over de arbeidsmarkt, het onderwijs of de opvang van slachtoffers", zegt Hoekstra.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
41 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
7 uur geleden