Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA-leider Hoekstra wil coördinator tegen anti-homogeweld

CDA-leider Hoekstra wil coördinator tegen anti-homogeweld

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra pleit in de aanloop naar het eerste grote verkiezingsdebat voor een Nationaal Coördinator om geweld tegen LHBTI'ers (lesbiennes, homo's, biseksuelen, transgender en intersekse personen) in beeld te brengen. Dat moet helpen om tot een landelijke aanpak te komen om daders van geweld tegen deze groep sneller op te pakken en te berechten.

Hoekstra is de eerste lijsttrekker van het CDA die namens zijn partij aanwezig is bij het debat van belangenorganisatie COC Nederland.

"Het moet voor iedereen normaal zijn om zonder gevolgen over straat te kunnen gaan", zegt Hoekstra hierover. "Zonder angst voor geweld of repressie. Ik vind het vreselijk dat voor deze groep dat niet normaal is." Hij wil ervoor zorgen dat slachtoffers van anti-homogeweld sneller aangifte doen en wil daarnaast "extra aandacht in de opsporing en in de opleiding van agenten".

Ook moet de coördinator bedreigingen en intimidatie van LHBTI'ers op sociale media in kaart brengen. De politie kan dan ook online beter optreden, verwacht de partij. "Zo’n aanpak is breder dan alleen het strafrecht. Het gaat ook over de arbeidsmarkt, het onderwijs of de opvang van slachtoffers", zegt Hoekstra.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Noord-Limburg niet voor dinsdagochtend geblust

OOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.

1 uur geleden
NL-Alert om natuurbrand Noord-Limburg blijft van kracht

OOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Ook dinsdagochtend nog geen treinen bij Venray door natuurbrand

VENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.

2 uur geleden
Explosief gevonden in tuin van woning in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.

2 uur geleden
Geen intercity's Amsterdam CS-Schiphol door kapotte bovenleiding

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.

2 uur geleden
Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

7 uur geleden